1. Sajkod
A Tihanyi-félsziget “másik” oldalán található öböl régóta nagy favorit már a tömeget kerülni kívánók számára. Nincs ez másképp sem télen, sem Valentin-napkor. A strand mellől induló, csendes kerékpárút rögtön a Balaton-parton kalauzol minket végig békés, erdős környezetben, így az egyik oldalról a fák, a másikról pedig a nádas és a víz vezethet a romantikus sétánkon.
2. Pálköve
Révfülöp nyugati szomszédja, a Balatonrendessel részben egybeépült, az azonos nevű Pálkövei-öbölben fekvő település valóságos kis ékszeres doboza a térségnek, amely nyáron persze ugyanúgy megtelik zsivajjal, ám télen itt biztosan kaphatunk egy kis ízelítőt az érintetlen balatoni nyugalomból, amely mellé egy termosz finom tea, netán forraltbor igazán dukál.
3. Csicsergő-sziget, Balatonberény
A déli part legnyugatibb településének egyik nagy büszkesége az a másfél hektáros, nádas által körülölelt természetvédelmi terület, amely a rajta fészkelő énekesmadarak után a találó Csicsergő-sziget nevet kapta. A vadregényes földnyelv egyike a régi, természetes Balaton utolsó lenyomatainak. Látogatása minden évszakban megnyugtató és garantálja a feltöltődést. Ámor nyilai pedig csak úgy repkednek mikor a téli nap a berek mögé merül.
4. Töreki Tanösvény, Siófok
Siófok nyugati határában húzódik a Cinege-patak által táplált tórendszer, melyen kalandos, de mégis barátságos hosszúságú tanösvény tekereg keresztül a maga 8 és fél kilométerével és 12 állomásával. A természetvédelmi területen gazdag élővilág honol, mellyel a kihelyezett oktató táblák segítségével ismerkedhetünk meg jobban. A bensőséges atmoszféra garantált.
5. Szent Balázs-templomrom, Szentantalfa
A szentantalfai Nivegy-völgy keleti lejtőin, végtelennek tetsző, katonás szőlőkarók erdejéből emelkedik ki az Árpád-kori Szent Balázs-templomrom, melynek kapuján átlépve csodálatos panorámában gyönyörködhetünk a kedvesünkkel. A nyáron némi mediterrán utánérzést keltő táj téli arca sem kevésbé lenyűgöző, a meghitt hangulatot az ódon kőfal maradványok pedig csak fokozzák.
+1. Hegyesdi horgásztó
A hegyesdi temető mellett elnyúló bányató a helybéliek elmondása alapján egykor egy kis libaúsztató volt, mely a ’90-es évek elejére egy 2,2 hektáros, 8-10 méter mély bányagödörré terebélyesedett. A gödröt a közeli Nyirádon működő bauxit bányák vízkivételének leállításával helyreálló, természetes vízrendszer töltötte fel. Ma szépen karban tartott, gondozott kis tó, amely az egykori ormótlan tájsebből a falu ékévé nőtte ki magát.