1. Vadmacska (Felis silvestris)
Ez a fokozottan védett, kis méretű ragadozó rejtőzködő életmódjánál fogva elsősorban a nagyobb méretű, háborítatlan erdős területeken fordul elő, de télen olykor, táplálék után kutatva, felbukkanhat nyugodtabb falvak szélein is. Külseje miatt (különösen kölyökkorában) könnyen összetéveszthető háziasított rokonával, ám a vadmacska minden esetben szürkésbarna, enyhe okkersárga árnyalattal. Természetvédelmi értéke 250 000 Ft.
2. Üstökösgém (Ardeola ralloides)
Az Afrikában telelő gázlómadarat olyan népies neveken is ismerhetjük, mint a hajasgém, a kontyosgém, a hajaskócsag, a sárgakócsag, a galambkócsag, a tyúkgém, a vértesgém vagy a selyemgém, de hivatalos megnevezését fejtetejéről a tarkójára nyúló rozsdás, sörényszerű üstökéről kapta. Természetvédelmi értéke 500 000 Ft.
3. Ürge (Spermophilus citellus)
A mókusfélék családjába tartozó rágcsáló húsát volt idő, hogy rendszeresen fogyasztották és a bőre is értéknek számított. A magyar állomány sajnos jelentősen csökkent az évek során, így ma már védettséget élvez. Többnyire magokkal, rovarokkal és fűfélékkel táplálkozik. Élethossza nagyjából öt év. Természetvédelmi értéke 250 000 Ft.
4. Szőrőskarú koraidenevér (Nyctalus leisleri)
Már 1901 óta védett, sőt azóta már veszélyeztetett faj is a szőrőskarú koraidenevér, amely akár 2400 méteres magasságig is képes felhatolni gyors és cikázó röpte során, melynek elsősorban rovarok esnek áldozatául az esti szürkületben. Magasabb faodvakban társasan telel október elejétől április elejéig. Természetvédelmi értéke (meglepő módon mindössze) 50 000 Ft.
5. Mocsári teknős (Emys orbicularis)
Magyarország egyetlen őshonos teknősféléje a mesterségesen betelepített vörösfülű ékszerteknős meglehetősen agresszív szaporodása miatt van nagy veszélyben. Ovális hátpáncélja, valamint bőre alapvetően zöldes-barnásfekete sárgásfehér pöttyökkel vagy csíkokkal. Természetvédelmi státusza alapján a mérsékelten fenyegetett kategóriába tartozik, így természetvédelmi értéke csupán 50 000 Ft.
+1. Keleti lápibagoly (Arytrura musculus)
A laikusok számára talán kissé megtévesztő neve ellenére egy fokozottan védett bagolylepke fajról van szó. Hernyó formában karcsú és rozsdabarna, hátán egy világosabb csíkkal. Kifejlett alakjában elülső szárnya itt-ott barnába hajlóan fakó ibolyásszürke. Az elsősorban Kelet-Közép-Európában és Ázsiába elterjedt faj a Natura 2000 listáján és a Vörös Könyvben is szerepel, így természetvédelmi értéke 250 000 Ft.