52 világháborús bombát találtak egy bakonyi patak fenekén

Világháborús robbanótesteket emeltek ki a bakonyi Gerece patak medréből a tűzszerészek a múlt héten. A korrodálódott szerkezetek az alacsony vízállás következtében bukkantak elő.

Ugyan a bombák már elrozsdásodtak, még mindig veszélyesnek minősülnek, ezért a Magyar Honvédség 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezredének tűzszerészei kiemelték őket a vízből.

A tűzszerészek összesen 34 darab 120 milliméter átmérőjű, német gyártmányú aknavetőgránátot, 17 darab 8 centiméteres, német aknavetőgránátot és egy Faustpatrone 2-es kézi páncélelhárító eszközt szállítottak el a helyszínről, később pedig megsemmisítik őket.


Forrás: 444.hu

Kapcsolódó

23 lakóingatlant tört fel egy frissen szabadult férfi Siófokon

A Siófoki Járási Ügyészség számos betöréses lopás miatt emelt vádat azzal az ötvenes éveiben járó, többször
Elolvasom

Új Tesco nyitott Balatonalmádiban

Az új balatoni egység összesen 14 munkavállalót foglalkoztat. - - Balatonalmádiban, a Balatonfűzfői út
Elolvasom

Több száz éves sírokat tártak fel a veszprémi bazilika altemplomában

17. századi sírokat tártak fel a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyház altemplomában a bazilika felújítási
Elolvasom