Májusban sem indulhat még a hajózási szezon

A Balatonnál a járvány miatt várhatóan májusban sem indulhat el a hagyományosan húsvétkor kezdődő hajózási szezon – közölte Kollár József, a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) vezérigazgatója hétfőn az MTI-vel.

Hozzátette: remélik, hogy júniusban egy “csökkentett üzemmód” beindításához már adottak lesznek a feltételek, de még ez is több tényezőtől függ.
Nem indulnak el május 1-jén a Fonyód és Badacsony közötti, hagyományos majális-hajójáratok sem, hiszen a kikötőket lezárták – közölte Hidvégi József, Fonyód polgármestere a közösségi oldalán, miután egyeztetett erről a Bahart vezetésével és Badacsony polgármesterével is.
A Bahart honlapján az olvasható, hogy a menetrendi hajózás áprilisban egész hónapban szünetel, a kompjáratokat ritkították. A balatoni komp a veszélyhelyzet idején nem szállít gyalogosokat, kerékpárosokat és motorosokat.

Kapcsolódó

Újabb dílert fogtak a zalaegerszegi rendőrök

A zalaegerszegi rendőrök a DELTA Program keretében azonosítottak egy drogot terjesztő férfit, őrizetbe vet
Elolvasom

Mezey Katalin kapta meg a Balatonfüred kultúrájáért kitüntetést

A költő személye hosszú időn át képzett hidat Balatonfüred kulturális intézményei és az ország irodalmi vér
Elolvasom

A madarak természetes védekező viselkedése áll az üres madáretetők hátterében az MME szerint

Elsősorban a madarak természetes védekező viselkedése áll annak hátterében, hogy a hó és a kemény fagyok
Elolvasom