Négy turisztikai alrégióra bontaná a Balaton térségét a B4 Szövetség néven létrejött szervezet

Négy turisztikai alrégióra bontaná a Balaton térségét a B4 Szövetség néven létrejött szervezet. A Siófokon megalakult szerveződésben Keszthely, Balatonfüred, Siófok, Hévíz és Zalakaros is képviselteti magát.

Az alakuló ülés utáni sajtótájékoztatón az elnökké választott Naszádos Péter (független), Hévíz polgármestere elmondta, a szervezet a balatoni turizmus támogatásáért jött létre, három fő céllal.

Elsőként a kormány által kijelölt desztinációs menedzsmenttel karöltve szerepet kívánnak vállalni a Balaton-régió nemzetközi piacon való megjelenésében. Ehhez azt javasolják, hogy a régiót bontsák négy turisztikai alrégióra, ebből a négyes tagolásból ered a szervezet elnevezése is.

Ismertetése szerint az egyik alrégió Keszthelytől Badacsonyig tartana, a második Badacsonytól a keleti partig, a harmadik Siófokot és a déli partot ölelné fel. A negyedik a zalai termálvölgy lenne, ahol a hévízi és zalakarosi termálforrások is fakadnak.

Naszádos Péter elmondta, céljuk az, hogy az alrégiókra jellemző turisztikai termékeket bemutassák, az egységes, nemzetközi piacon megjeleníthető balatoni márkát is képviselve. Az ehhez szükséges szakmai álláspontról és forrásokról egyeztetni kívánnak a kormánnyal – tette hozzá.

A második fő célkitűzésnek azt nevezte, hogy a Balaton jogi értelemben önálló régióvá, önálló jogi személlyé válhasson, legyen lehetősége közvetlen és közvetett támogatásokat fogadni. Minden olyan fejlesztést, ami kihat a balatoni turizmusra, ezen keresztül kívánja támogatni a szövetség – ismertette.

A B4-ek harmadik fő célkitűzésének a balatoni önkormányzatok megerősítését nevezte költségvetési szempontból. Azzal a kéréssel fordulnak a kormányhoz, hogy az idegenforgalmi adóbevételek után korábban járó egy forint fokozatosan kerüljön visszavezetésre a 30 ezer fő alatti településeknél.

Ez az a költségvetési pluszbevétel, ami minden balatoni önkormányzatot meg tudna erősíteni 2027-től, hiszen ezek a turizmusból élő települések rengeteg nem kötelező feladatot is ellátnak – fogalmazott a szövetség elnöke.

Hangsúlyozta, ez nemcsak a balatoni, hanem országos szinten is erősítené a vidéki turizmust.

Elmondta, céljaikról először a balatoni térség országgyűlési képviselőivel kívánnak egyeztetni augusztus elején, majd ezt követően keresik meg kezdeményezéseikkel a kormányt.

Naszádos Péter ismertetése szerint a B4 Szövetség vezetői posztját az öt város polgármestere fogja rotációban betölteni. A szövetség felügyelőbizottsága elnökének Kovács Krisztinát, a Magyar Szállodák és Éttermek Országos Szövetsége Balaton-régiós igazgatóját kérték fel, aki részt vett a sajtótájékoztatón az alapító öt település polgármesterével együtt.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Halálra gázoltak egy kerékpárost Siófokon

Balesetben meghalt egy kerékpáros Siófokon - erősítette meg a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtósz
Elolvasom

Premierekkel is készül a Veszprém-Balaton Filmpiknik

Két premierrel és egy premier előtti vetítéssel készül a Veszprém-Balaton Filmpiknik, amely augusztus 27. é
Elolvasom

Világhírű sztárok és a hazai zenei élet legnagyobb nevei érkeznek Balatonszemesre: minden eddiginél nagyobb lesz a Szemesi Ünnepi Piknik

Augusztus 16. és 23. között nyolc napon át Balatonszemes ad otthont a déli part egyik legjelentősebb nyárzá
Elolvasom