Megvan Balatonfűzfő és Balatonszepezd új polgármestere is

A független Szanyi Szilviát választották polgármesternek a vasárnapi időközi önkormányzati választáson a Veszprém megyei Balatonfűzfőn- közölte a Nemzeti Választási Iroda a valasztas.hu oldalon. Balatonszepezd polgármestere a szintén független színekben induló Biró Imre lett.

A tisztségért Balatonfűzfőn három független jelölt indult, közülük Szanyi Szilvia 1160, Gál Andrea 677, Bárdi-Farkas János 69 szavazatot kapott.
A névjegyzékben szereplő 3791 választópolgár közül 1922-en jelentek meg az időközi választáson, és 1906 érvényes szavazatot adtak le.
A választók a város képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a hat helyért 16 független jelölt indult.

Szepezden a tisztségért négy független jelölt indult, közülük Biró Imre 119, Bocskov Petrov Jordán 113, Selmi Gábor 11, Szász Péter 3 szavazatot kapott.
A névjegyzékben szereplő 398 választópolgár közül 255-en jelentek meg az időközi választáson, és 246 érvényes szavazatot adtak le.
A választók a falu képviselő-testületének tagjairól is döntöttek, a négy helyért 13 független jelölt indult.

A Veszprém megyei településeken azért tartottak időközi helyhatósági választást, mert a képviselő-testület korábban kimondta a feloszlását.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom