1. Fehérkő vára
A Kereki község határában fekvő Levelesi erdő északi részén, egy 283 méteres magaslatról őrködik a somogyi dombság felett Fehérkő vára (vagy a népi nyelvben néha Katona-vár). Cifra, véráztatta történelméről ma már csak egy rom mesél halkan a dús, lombos erdő ölelésében.
2. Töreki Tavak Tanösvény
Siófok külterületén húzódik, mintegy 9 km hosszan az 1998-ban átadott tanösvény, amely a kisgyermekes családok és iskolás csoportok óriási favoritja. A lurkóknak itt nem csak a környék élővilágát nyílik lehetőségük megismerni, de vonulás idején, ősszel és tavasszal Magyarországon nem honos madárfajok is tömegesen fordulnak elő.
3. Nagyberek
Balatonfenyvestől délre található a Nagyberek rejtélyes lápvilága, egy náddal benőtt mikrokozmosz, ahol növény-, hal- és madárfajok tömkelegét figyelheti meg a csendes és érdeklődő kiránduló. Gyalogos és kenutúrákra egyaránt van lehetőség, bár az utóbbival talán nem árt várni még pár hónapot.
4. Árpád-kori romtemplom
A Balatonlelle melletti Rádpusztán épült a 13. században homokkőből és téglából az az alapvetően késő-román stílusú templom, amelynek ma már csak a romjai látogathatóak. Históriája szintén meglehetősen szövevényes, de mindenképpen érdekes látványosság és úti cél lehet, ha az embernek egy kis barangoláshoz támad kedve.
5. Kányavári-sziget
A Kis-Balaton élettől vibráló világa majdnem mindenkinek ismerős lehet, ha máshonnan nem, akkor a Tüskevár könyv vagy televíziós sorozat kapcsán. Legkedveltebb szegmense a Kányavári-sziget, amely kilátókkal, tanösvénnyel és csodás vízi panorámával áll a látogatók rendelkezésére.
+1. Kvassay sétány
Kvassay Jenő vízmérnök nevét viseli Balatonföldvár ikonikus promenádja. Bár a szó klasszikus értelmében kirándulásnak csak erős jóindulattal nevezhetjük a sétát a platánfákkal szegélyezett korzón, mégsem hagyhatjuk ki a déli part vonatkozásában. Az 1,2 km-es táv a Balaton-parti sétálóutcán éppen alkalmas levezető egy ebéd után vagy felvezető mondjuk egy randevú előtt.