Érdi Mária világkupa-ezüsttel zárta az olimpiai felkészülést

Az olimpiai bajnokot is legyőzte a magyar klasszis. Vk-ezüsttel hangolódott az olimpiára Érdi Mária. A magyar vitorlásversenyző a medembliki világkupán taktikus és érett versenyzéssel második helyen zárt az 58 hajót felvonultató mezőnyben. A Tokióba készülő Érdi Máriának ez volt az olimpia előtt az utolsó versenye.

Az aranyérmet a női laser radial hajóosztályban a francia Marie Barrue szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokára a lengyel Agata Barwinska állhatott fel. A riói olimpiai bajnok, a holland Marit Bouwmeester negyedikként zárt.

Érdi Mária elmondta, jó döntéseinek köszönheti a sikert. „Elég változatos versenyen vagyunk túl. Boldog vagyok, hogy jó stratégiával sikerült dobogóra állnom, és egy sikeres világkupával zártam le az olimpiai felkészülést” – mondta Érdi Mária.

Allianz Regatta
Medemblik, Hollandia, női Laser hajóosztály

-Marie Barrue (Franciaország)
-Érdi Mária (Magyarország)
-Agata Barwinska (Lengyelország)



Kapcsolódó

278 őzgida és 26 fészekalj menekült meg az országos mentőakció-programnak köszönhetően

A Védegylet égisze alatt és az Országos Magyar Vadászkamara támogatásával 2024 novemberében alakult meg a
Elolvasom

Hamarosan kezdetét veszi a siófoki campus első tanéve

A Debreceni Egyetem déli parti campusa már majdnem készen áll az első szemeszterre. - - Szeptember 8-á
Elolvasom

Trabanttal a balatoni naplementébe

A varázslatos retróút Veszprémből a a balatonakarattyai magaspartra és vissza vezet. - - "Ha valami i
Elolvasom