Lemond az augusztus 20-i tűzijátékról a déli part fővárosa is

Lemond az augusztus 20-i  tűzijátékról a déli part fővárosa is

Idén nem rázzák a rongyot Siófokon sem.

“Siófokon elmarad a hagyományos augusztus 20-i ünnepi tűzijáték” – tette közzé a település polgármestere a Facebook oldalán.

Lengyel Róbert bejegyzésében így indokolja a döntést:

“A szomszédunkban háború dúl, ukránok és oroszok, katonák és civilek ezrei pusztultak és pusztulnak egy értelmetlen konfliktus áldozataiként. Európa, azon belül hazánk is, borzalmas gazdasági helyzetbe került, sokaknak az is kérdés, hogy az ősztől miképp fogják kifizetni a rezsijüket, mennyi marad egyáltalán élelemre, ruházkodásra.

Az elmaradó tűzijáték költségmegtakarításával a városi kasszában maradó, közel 2 millió forintot a folyamatosan dráguló óvodai étkeztetés kiegészítésére fordítja a városvezetés” – olvasható a polgármester közösségi oldalán.


Forrás: hirbalaton.hu
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

Betelt a 44. LIDL Balaton-átúszás klasszikus távja

Már nem lehet nevezni, mert hetekkel a rajt előtt betelt a 10 500 fős limit a 44. Lidl Balaton-átúszás 5,2
Elolvasom

Megszületett az ítélet Balatonalmádi egykori polgármesterének ügyében, aki rejtett kamerával figyelte meg a jegyzőt

Az eszköz 2025 márciusának végéig folyamatosan rögzítette az irodában történt eseményeket. - - A Veszp
Elolvasom

Szenved a szőlő: már most látszik, hogyan írja át a klímaváltozás a magyar bor jövőjét

Klár Máté videóriportja magyar borászok és kutatók megszólalásain keresztül mutatja meg, hogyan gyorsul fel
Elolvasom