Két balatoni is a feltételes vasúti megállóhelyek közé került

Hat vasútvonalon tizennéggyel bővült azon – jellemzően alacsony utasforgalmú – megállóhelyek száma, ahol a vonatok csak akkor állnak meg, ha az utasok előre jelzik leszállási szándékukat, vagy várakoznak a peronon – közölte a MÁV-Start az MTI-vel.

    A pontosabb közlekedés az üzemanyag-, illetve árammegtakarítás érdekében bevezetett és 2021 óta több ütemben kiterjesztett feltételes megállási rendet gyorsan megszokták az utasok, nem okoz számukra problémát a leszállási szándék jelzése – írták.
    A Balatonszentgyörgy-Tapolca-Ukk vonalon a Helikon InterRégió vonatokat érintően Gyenesdiás, Balatongyörök és Gógánfa megállóhelyek; a Pusztaszabolcs-Pécs vonalszakaszon Sáregres, Belecska, Szárazd, Regöly, Dúzs és Csibrák megállóhelyek; a Sárbogárd-Bátaszék-Baja vonalon Szekszárd-Palánk megállóhely; a Nagykanizsa-Pécs vonalon egyes személyvonatok esetén Zákány megállóhely; a Vámosgyörk-Gyöngyös vonalon Kitérőgyár és Gyöngyöshalász megállóhely; a Budapest-Újszász-Szolnok vonalon pedig Zagyvarékas megállóhely esetében vezetett be feltételes megállási rendet a vasúttársaság a decemberi menetrendváltáskor – áll a MÁV-Start közleményében.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Badacsonyi borok sikere a Vince Gálán

A Szépművészeti Múzeum gyönyörű falai között — immár hagyományosan — megrendezésre került Magyarország egyi
Elolvasom

Emlékeken átívelő belső utazásra hív a veszprémi CODE és Andor Sanderson közös produkciója

Andor Sanderson lemezbemutatója december 12-én és 13-án a veszprémi CODE-ba látogat. A Fragments azonban tö
Elolvasom

Siófokot és Fonyódot is megtöltötték: 5000 futó érkezett a Balatonhoz a holtszezonban

Mozgalmas hétvégét zárt a Balaton déli partja: a Budapest Sportiroda (BSI) szervezésében zajló 22. Balato
Elolvasom