Ingyenes lesz Balatonföldvár egyik strandja

Ingyenes lesz Balatonföldvár egyik strandja

Balatonföldvár városvezetése 2010-ben vette át az akkor borzalmas állapotú strandot. Azóta átesett egy felújításon a strand területe és idén már ingyenesen használhatják a fürdőzők.

A 90-es évek elején még fizetősként működött Balatonföldvár Nyugati strandja, azonban 1995-ben ingyenessé vált, valószínűleg az ebből következő bevételkiesés vezetett oda, hogy az akkori városvezetés nem tudta fejleszteni a strandot – írja az aquamagazin.hu Balatonföldvár.hu-ra hivatkozva. 

A jelenlegi városvezetés több pályázatot is megnyert, így lehetőségük nyílt új életet adni az elhanyagolt strandnak és egy négy csillagos fürdőhelyet tudtak létrehozni belőle.

Céljuk egy kulturált strand létrehozása, de az ehhez szükséges plusz költségeket állni tudja a városvezetés a kikötőberuházásból származó plusz bevétel segítségével. Így a képviselő-testület úgy döntött, hogy az idei nyártól ingyenes lesz Balatonföldvár Nyugati strandja – olvasható a portálon. 

Forrás: startlap.hu
Fotó: Getty Images

Kapcsolódó

Június 20-án indul a MÁV nyári főszezonának menetrendje a Balatonon

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni
Elolvasom

A Sziget is megérezte a Balaton Sound hiányát tavaly, de új korszak kezdődhet a fesztivál életében

A zamárdi fesztivál bevételeinek hiánya súlyos lenyomatot hagyott maga után a tavalyi költségvetésben, de G
Elolvasom

Spanyol sikerrel zárult a MotoGP Moto2 versenye Balatonfőkajáron

Az összetettben élen álló spanyol Manuel Gonzalez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Magyar Nagydíjá
Elolvasom