Zsarolás miatt került őrizetbe három sümegi fiatal

Három sümegi elkövetővel szemben indított büntetőeljárást a Tapolcai Rendőrkapitányság – írja a police.hu.

A sértett 2024. február 5-én este Sümeg egyik utcájában tolta a kerékpárját, amikor odament hozzá három helyi fiatal. A 17 éves fiú pénzt kért tőle, és miután ő ezt megtagadta, a 21 éves lány kirántotta a biciklit a kezéből, 16 éves barátnője pedig elvette a telefonját. A fiú ezután megütötte a sértettet, aki ennek következtében elesett. A két lány mindeközben átkutatta a kabátját, amiben pénzt kerestek. Erre a 21 éves elkövető megfenyegette, ha nem ad pénzt, hívni fogja a rendőröket. A sértett erre elővett 40 ezer forintot, és odaadta neki.

Az adatgyűjtés eredményeként a rendőrök azonosították a feltételezett elkövetőket, majd rövid időn belül kézre kerítették őket. Előállításukat követően a nyomozók – őrizetbe vételük mellett – gyanúsítottként hallgatták ki őket, és kezdeményezték letartóztatásukat. Zsarolás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult ellenük eljárás.


Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom