Halráccsal tartják a kapitális pontyokat a Balatonban

Az eszköz a nagyobb méretű pontyok védelmét szolgálja.

A múlt hétvégén a vízjogi üzemeltetési engedélyüknek megfelelően felépítették a mobil halrácsot a Nyugati-övcsatornán, a Kéthelyi-híd szomszédságában – írja a balatonihal.hu.

A mobil halrácsot csak időszakosan, a nagy testű pontyok vándorlási idejében élesítik, ezen kívül szabadon vándorolhatnak a halak a csatornában. Mivel a rács pálcaköze 7 cm-es, a kisebb halak gond nélkül átjutnak rajta a lezárt időben is. 

A halrács működtetésének legfőbb oka a kapitális balatoni pontyok védelme, amelyek itt továbbhaladva korábban eljuthattak olyan kis csatornákba is, ahol védtelenek voltak a tisztességtelen orvhalászokkal és szigonyozókkal szemben. 

A halrács őrzéséről személyi- és videokamerás védelem gondoskodik.


Kapcsolódó

Meghosszabbította a szerződését a magyar válogatott játékossal a balatonfüredi kézicsapat

Bóka Bendegúz 101-szeres válogatott kézilabdázó meghosszabbította szerződését a férfi NB I-ben szereplő Bal
Elolvasom

12 hajózási jelzést helyeztek ki a Balatonba

A jelzések segítségével elkerülhetők az esetleges felfutások egy homokpadra. - - A Közép-dunántúli Víz
Elolvasom

Női egészségnap Balatonalmádiban

A női egészség nem csupán egyéni felelősség, hanem társadalmi kérdés is. A modern életmód, a stressz és az
Elolvasom