Új elefánt költözik a veszprémi állatkertbe

Új elefánt költözik a veszprémi állatkertbe

A kis Samu új otthona hamarosan a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark lesz.

Samut, a fiatal ázsiai elefántot köszöntötték születésnapja alkalmából a Fővárosi Állat- és Növénykertben, ahol azt is bejelentették, hogy az ötéves állatot a Veszprémi Állatkertbe fogják költöztetni a közeljövőben – olvasható a vehir.hu-n.

Samu az ötödik születésnapjára az elefántok ízlése szerint készített tortát kapott, a desszert szénarétegekből és speciális recept szerint sütött, különféle darákból készült tortalapokból, a díszítése pedig banánból, almából, sárgarépából és ananászból állt.

A tortára egy a tortalapokkal azonos anyagú ötös szám is került, ezt az állatkerti takarmánykonyha dolgozói készítették. A torta mellett egy nagy dobozban szénába kevert földimogyorót is kapott az ünnepelt. A finomságokat Samu az anyjával, a 25 éves Angele-lel közösen fogyasztotta el.

A születésnapi köszöntéssel egy időben azt is bejelentették, hogy Samu hamarosan elhagyja a “szülői házat”, és még a tavasz végéig a Veszprémi Állatkertbe költöztetik.

Ezt Sós Endre, a budapesti állatkert főigazgatója és Török László, a Veszprémi Állatkert ügyvezető igazgatója közölte a helyszínen.

A Fővárosi Állat- és Növénykertben az 1870-es évek óta foglalkoznak elefántokkal. Az első budapesti kiselefánt 1930-ban született. Samu a nyolcadik a budapesti születésű kiselefántok között, szüleinek, Angele-nek és Assamnak pedig ő a harmadik borja. Samu a legutóbbi mérlegelésen 1802 kilogrammot nyomott – olvasható a tájékoztatóban.


Forrás: vehir.hu
Fotó: Fővárosi Állat- és Növénykert

Kapcsolódó

Legalább százzal hajthatott a siófoki gázoló

A sajnálatos eset egy okos zebra közelében történt. - - Fémes csörömpölést, majd csikorgást hallottak
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Mikládi-tó tanösvény, Gyulafirátót

A közigazgatásilag Veszprémhez tartozó Gyulafirátót határában húzódik egy lápos, zsombékos kis tó, melyet a
Elolvasom

Idén is három napon át tölt meg progresszív kultúrával egy ipari területet az Inota Fesztivál

Három napon át tölt meg progresszív kultúrával egy ipari területet az Inota Fesztivál, amely ma kezdődik a
Elolvasom