Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma.

Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos június 20-a, szombat 0 órától június 23-a, kedd éjfélig – olvasható a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ weboldalán, melyet a hirbalaton.hu tett közzé.

Mint írják, a hirtelen felmelegedés különösen megterhelheti a szervezetet, ezért fontos, hogy időben felkészüljön mindenki a kánikulára, fokozottan figyeljen idős hozzátartozóira és a saját egészségére is.

Felhívták a figyelmet a folyamatos folyadékpótlásra, valamint arra is, hogy a rosszullétek megelőzése érdekében a legmelegebb órákban, jellemzően délelőtt 11 és délután 4 óra között ne tartózkodjon senki a tűző napon és mellőzzék a megerőltető fizikai tevékenységeket.

Kiemelték, hogy az év első hőhulláma különösen megterhelő lehet, mivel a szervezet még nem alkalmazkodott a tartós meleghez.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom

Folyosón nevelt vadkendert egy keszthelyi férfi

A keszthelyi rendőrök egy helyi férfit hallgattak ki gyanúsítottként, aki otthonában árult kábítószert - ír
Elolvasom

Embercsempész akadt rendőrkézre Somogyban

Egy román állampolgár öt illegális migránst akart Nyugat-Európába szállítani - írja a police.hu. - - A
Elolvasom