Nem foglalnak sok helyet, szinte bárhová felrakhatjuk őket. Felszerelésükhöz nincs szükség különösen nagy szaktudásra. Természetesen hívhatunk profikat, de magunk is könnyedén meg tudjuk oldani a felrakást.
Amennyiben egy kábelkivezető beszerzése mellett döntünk, mindenekelőtt a kábelek biztonságos és praktikus elvezetése lesz a legfontosabb szempont. Amennyiben a vezetékek össze-vissza hevernek a szobában, az könnyen balesetveszélyes lehet. Ha pedig gyermekeink is vannak, különösen oda kell figyelnünk. Képzeljük el, hogy egyszer csak valamelyik gyerkőc megbotlik az egyik zsinórban. Kész is a baj!
A kábelkivezető segítségével ez elkerülhető. Hiszen gond nélkül megoldhatjuk a drótok falon át történő távozását, s ezzel megakadályozhatjuk a lehetséges baleseteket.
Az esztétikum jelentősége
A kábelkivezető természetesen nemcsak biztonsági okokból lehet szerencsés választás. Ha az adott szobához színben, formában, méretben és anyagban legjobban passzoló terméket vesszük, ízlésesen harmonizálhat otthonunk berendezésével. Ezáltal pedig gondoskodhatunk lakásunk eleganciájáról is.
Gondoljunk csak bele, milyen praktikus lehet egy jól kiválasztott kábelkivezető. Elvégre nemcsak a szoba egyik díszítőeleme lehet, hanem rendet is fog “teremteni”.
A kábelkivezetők típusai és fajtái
Kábelkivezetőket a lehető legkülönbözőbb formában, színben, méretben, márkában, kivitelezésben és anyagban kaphatunk. Ez a kellék valóban rendkívül széles kínálatban található meg a piacon. Ha elvesznénk a bőség zavarában, a VasalatWebshop minőségi irodai termékei között biztosan megtalálhatjuk a nekünk valót.
A kábelkivezetők anyaga az esetek többségében műanyag, de találhatunk alumíniumból, sőt még acélból készült szerkezeteket is.
A méretüket mindenekelőtt az alakjuk fogja meghatározni. Léteznek kör, négyzet vagy akár téglalap alakú kábelkivezetők. Ennek fényében a méretük is a lehető legkülönbözőbb lehet. Vannak 80 milliméteres, 261 x 117 x 25 milliméteres, de még 100 x 100 x 13 milliméteres darabok is.
Színüket tekintve találhatunk feketét, fehéret, fenyőszínűt és ezüstöset is. A színt minden esetben érdemes az adott helyiség berendezéséhez választani. Ha például világos színűek a falaink, nem tanácsos fekete kábelkivezetőt vennünk.
Ha még nem tettük meg, mindenképp szerezzünk be szanaszét heverő csatlakozó zsinórjaink számára kábelkivezető készülékeket. Ezek segítségével két legyet üthetünk egy csapásra: biztonságot teremtenek és “öltöztetik” is a lakásunkat.