A kerítést is fel kell készíteni a nyári szezonra

A kerítést is fel kell készíteni a nyári szezonra

Már javában megérkezett a nyár: a tűző napsütés és a hirtelen kialakuló viharok váltják egymást, ami a ház körüli szerkezetek állapotára is negatív hatással lehet. A kerítés is ezek közé tartozik, amit ráadásul elsőként látnak meg a hozzánk érkező vendégek, így különösen fontos a karbantartása.

Hogyan oldhatjuk meg hatékonyan?

A Borsodfesték Kft. festékek kínálatában többféle megoldás közül is válogathatunk. Fémre és fára egyaránt kaphatunk kerítésfestéket, de mindig olyat válasszunk, ami illeszkedik a szerkezet anyagához. Az ideális festéket kell kiválasztani, ami hosszú távon képes lesz megóvni a kerítést a korróziótól és a szélsőséges időjárás hatásaitól. A kerítésfesték elsődleges célja a megfelelő megjelenés elérése, de emellett kulcsfontosságú a fa- és fémfelületek védelmében is.

Fémhez általában oldószeres alapú korróziógátló alapozót szokás használni, vagy éppen zománcfestéket. A fából készült kerítésekhez vékony lazúrokat vagy időjárásálló fedőfestéket, fedőlazúrt érdemes alkalmazni.

Egy tartós kerítésfesték segítségével hosszú távon megvédhetjük a szerkezetet az időjárással szemben és a gyakori karbantartással sem kell foglalkozni. Jó fedőképességet adnak, hosszú élettartamot biztosítanak a kerítésnek és a korrózió sem jelent veszélyt majd. Az egyetlen hátrányuk az, hogy drágábbak, mint az olcsóbb árfekvésű megoldások, de hosszú távon végül sokkal költséghatékonyabb megoldásnak fog bizonyulni, mivel kevesebbet kell a javítással, karbantartással foglalkozni.

Természetesen akkor sem kell aggódni, ha rozsdás fémkerítéssel van dolgunk, mivel a megfelelő eszközökkel ezt is fel lehet újítani.

Küzdelem a rozsdával

Az első lépés minden esetben a tisztítás, amely során eltávolítjuk a szennyeződéseket, a festékleválásokat és a rozsdát csiszolópapírral vagy drótkefével. Festéklemarót is használhatunk a régi bevonat leszedésére, de itt a biztonságra is fokozottan figyelni kell.

A rozsdamaró alkalmazása után feltétlenül zsírtalanítsuk a fémfelületet. Utána jöhet a korróziógátló alapozó használata, ami még a festék tapadását is javítja. Végül két rétegben felvihetjük a festéket, a kettő között hagyjunk elegendő száradási időt.

Érdemes speciális zománcfestéket, kerítésfestéket használni a művelethez.

Alapozó és fedőfesték egyben is beszerezhető

Ilyen például a Trikolor kerítésfesték vagy a Dunaplaszt Kerítésfesték, ami alapozóként is szolgál, így sokkal gyorsabban elvégezhetjük az egész műveletet. Egy selyemfényű bevonat fog keletkezni, ami tartós védelmet és esztétikus megjelenést biztosít a kerítésnek. Fém- és fakerítésre egyaránt lehet őket alkalmazni.

Még egyáltalán nem késtünk el a felkészüléssel, egy ilyen univerzális kerítésfestékkel gyorsan végezhetünk a munkálatokkal.

Kapcsolódó

Megéri kitanulni a seo szövegírást?

Az utóbbi években egyre többen keresnek olyan készségeket, amelyeket akár otthonról, saját időbeosztás sze
Elolvasom

Kóstold végig a belvárosi brunch kincseit!

A városi nyüzsgés közepette nincs is jobb, mint egy nyugodt, ínycsiklandó brunch, ahol finom falatokkal ké
Elolvasom

Az ékszerek története

Az emberek már évezredek óta viselnek ékszereket, de ezek szerepe gyökeresen átalakult az idők során. Az e
Elolvasom