A kormányhivatal sem támogatja a csopaki Kerekedi-öböl beépítését

Megnyugtató választ kaptak a Veszprém Megyei Kormányhivatal részéről azok, akik a csopaki Kerekedi-öböl beépíthetővé tétele miatt aggódtak, ugyanis a hivatal környezetvédelmi főosztálya sem javasolja a Kerekedi-öblöt érintő rendezési terv módosítását – olvasható a Kerekedi-öbölért, Csopakért! nevű Facebook csoportban megosztott dokumentumban.

Csopakon a Kerekedi-öböl nyugati oldalán napirendre került a mezőgazdasági területek beépíthetővé tétele, amiről a hirbalaton.hu korábban itt adott hírt. A tervek többeknek, köztük az üdülőrégió legaktívabb civil szervezete, a Nők a Balatonért (NABE) tiltakozását is kiváltották, az Összefogás a Balatonért Egyesület pedig aláírásgyűjtési akcióba kezdett „STOP! Kerekedi-öböl!” címmel.

Alább a veszprémi kormányhivatalhoz forduló NABE elnök és csopaki lakosok számára adott hivatali válasz látható:

Kép: Kerekedi-öbölért, Csopakért! / Facebook



Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom