A leggyakoribb tévhitek a betörésekkel kapcsolatban

A betöréses esetek száma sajnos hazánkban sem ritka, ami részben annak köszönhető, hogy sokan egyszerűen nem fordítanak kellő figyelmet otthonuk védelmére, mondván “velem úgysem történik ilyesmi.” Ezen a hozzáálláson pedig nem segítenek az alábbi, a köztudatban terjengő tévhitek sem:

“A betörők éjszaka aktívak, de úgyis felébredünk rá, ha valaki bejön a lakásba”

Az illetéktelen behatolók is pontosan tisztában vannak azzal, hogy éjszaka az egész család otthon tartózkodik, és igencsak ügyesnek kell lenni ahhoz, hogy sötétben, nesztelenül rámolják ki a lakást.

A legtöbben ezért nem is ilyenkor próbálkoznak, hanem inkább a hétköznap délelőtti órákban, amikor a család egyetlen tagja sem tartózkodik otthon, mert mindenki munkában vagy iskolában van. Ráadásul ugyanez a szomszédság többi lakójára is jellemző, így hiába van fényes nappal, mégis feltűnés nélkül be tudnak hatolni az üresen álló ingatlanokba. 

“A betörők mindig az ablakon keresztül mennek be”

Pár évtizeddel ezelőtt még valóban ez volt a legegyszerűbb megoldás, de manapság, a biztonsági zárral, dupla vagy tripla üvegezéssel, esetleg betörésvédő fóliával ellátott ablakok korában már nem igazán jellemző. Arról nem is beszélve, hogy a szilánkosra tört ablaküveg mennyi veszélyt rejt magában.

A mai betörők ennél kényelmesebbek, és inkább a bejárati ajtónál fognak próbálkozni. Ez tehát otthonunknak az a pontja, amit a leginkább érdemes megerősíteni. Ha eddig hagyományos ajtónk volt, mielőbb cseréltessük le betörésbiztosra! A Nívó egyedi bejárati ajtók MABISZ-tanúsítvánnyal rendelkeznek, így bizonyítottan távol tartják a betörőket!

Egy biztonsági ajtót nem lehet csak úgy berúgni vagy felfeszíteni, esetleg a zárat megpiszkálni, hiszen megerősített szerkezettel, többpontos zárakkal, kiemelésgátló csapozattal rendelkeznek, és még a keret sem sima műanyagból, hanem valamilyen masszív anyagból (például szénacél zártszelvényből) készült. 

Mindez persze kívülről nem látszik, hiszen ezek a biztonsági ajtók célzottan lakossági felhasználásra készültek, tehát nem az ipari vasajtók rideg megjelenésére kell gondolni, hanem esztétikus, otthonos, stílusos nyílászárókra. 

“Egy lakótelepi lakásba biztosan nem fognak betörni”

Ma már nem feltétlenül igaz, hogy a családi házak lakói vagyonosabbak és nagyobb értékű tárgyaik vannak, mint azoknak, akik lakótelepen vagy társasházban élnek. Ráadásul betörni sem nehezebb, hiszen a lépcsőházba akár egy gyanútlan lakónak köszönhetően is be lehet jutni, a hagyományos bejárati ajtókat pedig egy ügyesebb betörő zaj nélkül, pár perc alatt felfeszíti. 

Nem érdemes tehát abból kiindulni, hogy a lakások biztonságosnak számítanak betörés szempontjából. Ezért itt is érdemes biztonsági ajtót beszereltetni, pláne, hogy itt tényleg ez az egyetlen pont, ahol a rablók bejuthatnak, így ha nem járnak sikerrel, akkor más lehetőség híján kénytelenek lesznek odébb állni.

Kapcsolódó

Mik azok a túlfeszültség-levezetők és miért van rájuk szükség?

A túlfeszültség-levezetők olyan eszközök, amelyek célja a villamos hálózatokban keletkező túlfeszültségek h
Elolvasom

Számos előnye van a szerves trágyák használatának

Szerves trágyák segítségével hatékonyan tudjuk feljavítani a talaj összetételét, valamint a biológiai diver
Elolvasom

Minden, amit a műanyag zsákokról tudni érdemes

Vessünk csak egy pillantást a saját háztartásunkra, és máris nyilvánvalóvá válik, hogy egy fontos termékről
Elolvasom