1. Természetes anyagok használata
A természetes hatás nem érhető el műanyaggal vagy más, mesterségesen előállított anyagokkal – ha valóban nyugalmat és organikus hangulatot szeretnénk otthonunkba csempészni, használjunk természetes megoldásokat. A tömörfa bútorok, a len, pamut vagy gyapjú textíliák és a kő, illetve kerámia kiegészítők minden otthonban gyönyörűen mutatnak, ráadásul igazán tartósak is, így akkor is megéri beszerezni őket, ha ez egy kicsit magasabb költségekkel jár együtt.
2. A színek okos megválasztása
A természet inspirálta belső terek egyik legfontosabb tényezője a jól megválasztott beltéri falfesték. A földszínek, mint a bézs, a homok, a mohazöld, az agyagbarna vagy a tengerkék nyugalmat és kiegyensúlyozottságot sugároznak, hiszen a természetet idézik, így segítségükkel könnyen teremthetünk megnyugtató és pihentető környezetet.
A beltéri falfesték kiválasztása során persze ilyenkor is érdemes arra törekedni, hogy az adott árnyalat harmonizáljon a lakás többi elemével – a pasztell tónusok, az egyszerű vonalú bútorok különösen jól illenek ehhez a stílushoz.
3. Növények minden szobába
Ha természetességre törekszünk, mi más lenne kézenfekvőbb, mint maga a természet jelenléte? A növények nemcsak oxigént termelnek és javítják a levegő minőségét, hiszen ahhoz is hozzájárulnak, hogy a lakás igazán otthonos és barátságos legyen – gondozásuk pedig még terápiás hatással is bírhat. A zöld cserepes virágok kerülhetnek a nappali mellett a hálóba, a konyhába vagy éppen a fürdőbe is, így a lakás minden pontjára becsempészhetünk egy kicsit a természetből.
4. A természetes fény maximalizálása
A napfény kulcsfontosságú elem, ha természetes környezetet szeretnénk kialakítani, hiszen életet és melegséget hoz a szobákba. Fontos tehát, hogy az ablakokat lehetőség szerint ne takarjuk el nehéz függönyökkel – használjunk világos, áttetsző anyagokat, és élvezzük ki a fényt amíg csak lehet.
Ha a lakás fekvése, az ablakok elhelyezkedése miatt kevés a természetes fény otthonunkban, válasszunk meleg árnyalatú mesterséges világítást, ezzel igazán otthonos és barátságos hatást kelthetünk.
5. Formák és minták
A természetben semmi sem tökéletesen szimmetrikus vagy éppen szögletes, ezt a szabálytalanságot pedig érdemes becsempészni lakásunkba is. Egy ovális tükör, egy érdekes vonalú asztallap vagy a természetes erezetű fa bútorok is izgalmas megoldások, de akár egy kicsit konkrétabbak is lehetünk: egy faleveleket, virágokat ábrázoló faldekoráció, tapéta vagy ágytakaró is remekül illik az otthonunkba.
6. Minimalizmus
A természet inspirálta terek lényege az, hogy itt lelassuljunk, kikapcsolódjunk, ehhez pedig érdemes elkerülni a túlzsúfoltságot. A visszafogottság, a funkcionalitás előtérbe helyezése segíti a nyugalom érzését, érdemes tehát olykor szelektálni és megszabadulni a felesleges tárgyaktól – helyettük inkább egy-egy minőségi, természetes elemet hangsúlyozzunk.
A titok az apró változtatásokban rejlik
A természet inspirálta terek kialakítása nem feltétlenül jelent nagy beruházást vagy teljeskörű átalakítást. Már egy jól megválasztott anyag, szín vagy növény is sokat változtathat az otthonunk hangulatán. Találjuk meg a nekünk leginkább tetsző megoldásokat, és varázsoljuk a természetet otthonunkba – nem fogjuk megbánni.