Egy kivételével az összes magyar borvidéken megjelent a pusztító szőlővészt

Az aggasztó helyzetről az agrárminiszter számolt be a közösségi oldalán.

Az ország 22 borvidékéből már 21 borvidékén jelen van a szőlő aranyszínű sárgaság betegségét okozó fitoplazma. Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött videójában azt mondta, országszerte több mint 200 szemlecsoport keresi a szőlőültetvényeken a betegségre utaló jeleket, emellett drónos felderítést is végeznek. A hét végéig több mint 8000 hektárnyi szőlőt vizsgáltak át. A teljes magyar borszőlőterület 50-60 ezer hektár körül lehet most – írja a 444.

Nagy szerint a helyzet komoly, a betegség jelentős károkat okoz a szőlősgazdáknak és a borászoknak. A kormány 3,8 milliárd forint különített el a járvány elleni védekezésre. A pénz nagyjából felét a szüret utáni és tavaszi növényvédőszeres kezelésre költik.

A miniszter azt mondta, a fertőzött ültetvények tulajdonosai a hatósági kényszerintézkedések miatt állami támogatást igényelhetnek. A kormány emellett kezdeményezte, hogy a tulajdonosok költségeit térítsék meg az uniós alapból.


Forrás: 444.hu

Kapcsolódó

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom

Kedd éjfélig van érvényben a másodfokú hőségriadó

Ez a szezon első valódi hőhulláma. - - Másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos j
Elolvasom

Illegális cannabis-kertészetet számoltak fel a rendőrök Nagykanizsán

A Nagykanizsai Rendőrkapitányság befejezte a nyomozást azzal a férfival szemben, aki otthonában cannabist n
Elolvasom