Átadták az M70 autópálya Letenye-Tornyiszentmiklós közötti szakaszát

Átadták az M70 autópálya Letenye-Tornyiszentmiklós közötti szakaszát

Átadták az M70-es gyorsforgalmi út Letenye és Tornyiszentmiklós közötti szakaszát. A kétszer egysávos 13,7 kilométer hosszúságú szakaszt kétszer kétsávosra bővítették, valamint burkolt üzemi és leállósávot is kiépítettek a szakemberek. A projekt eredményeként a nemzetközi forgalom akadálymentesen haladhat Magyarország és Szlovénia között. 

 

Az átadón Palkovics László innovációs és technológiai miniszter kiemelte: a megfelelő minőségű közúti hálózat alapvetően befolyásolja egy-egy térség gazdasági fejlődését. – Bekapcsoljuk a gyorsforgalmi úthálózatba a ma még csak kétsávos úthálózaton elérhető megyei jogú városokat, s kiemelt gazdasági területeket. Cél, hogy elvezessük az autópályákat a határig, illetve lehetővé tesszük, hogy az ország bármely pontjáról 30 percen belül bárki el tudjon érni egy gyorsforgalmi utat, természetesen a közlekedési szabályok betartásával. A Letenye – Tornyiszentmiklós közötti M70 gyorsforgalmi út négysávossá bővítése ezen stratégiai céljaink megvalósítását szolgálja – fogalmazott a politikus.

 

 

Forrás és fotó: kanizsaiujsag.hu

 

Kapcsolódó

Ezt érdemes tudni: akár 200 ezer forintos bírság is járhat, ezekért a kihágásokért egy szabadstrandon

A Gumirádli szabadstrandon új tilalmak léptek életbe a főszezon biztonságos lebonyolítása érdekében. - -
Elolvasom

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom