A zöldes-barnás formáció a település nyugati határában, annak legmagasabb pontján lelhető fel egy valaha itt működött kőfejtő helyén. A felszínen a geológiai látványosság csak itt látható, ám a mélyben, a rétegek alatt Székesfehérvártól egészen Siófokig húzódik. 440 millió évvel ezelőtt, mikor a kontinensek még egészen másként helyezkedtek el bolygónkon, az egykori Japetus-óceán iszapjából, üledékeiből és vulkanikus törmelékből állt össze ennek a ritka kőzetnek az alapja, amely a földtörténeti korok során rengeteg további átalakuláson ment át.
A nagy nyomás hatására palásodott és átkristályosodott ősi kőzet többnyire muszkovitból áll, de albit, klorit, dolomit, sziderit és agyagásványok is fellelhetők benne. Könnyen morzsolódó anyagában úgynevezett mikroásványok is jelen vannak, olyanok, mint az anatáz, az apatit, a cirkon, a gránát és a turmalin.
A kvarcfillit és a Balaton-parti napsütés remek feltételeket biztosít a szőlőtermesztéshez, nem csoda, hogy a falu pincesora is a hegy lábán alakult ki. A kőzetformáció kocsival bajosan vagy szinte egyáltalán nem közelíthető meg, viszont mindössze egy könnyed, 10 perces sétával már vizslathatjuk is róla a Balaton keleti medencéjének gyönyörű panorámáját.