A Fekete-hegy vulkanikus fennsíkjára mocsaras kis állóvízfoszlányok mellett és idilli mezőkön, legelőkön át vezet az út. Az eredetileg 1950-ben bazaltkőből épített kilátót 1978-ban egy vörösfenyőből készült torony váltotta, amely villámcsapás következtében vált életveszélyessé. Végül 2010-ben újították fel az objektumot az eredeti főgerendák felhasználásával. Az Országos Kéktúra útvonala közvetlenül alatta húzódik. Nevét Eötvös Károlyról kapta, akinek “Utazás a Balaton körül” című műve tesz tanúbizonyságot a híres közéleti személyiség vonzalmáról a magyar tenger iránt.
A három szintes építmény tetejéről a Káli-medence egészen festői arca tárul elénk. A legszembeötlőbb természetesen a tanúhegyek sora. A jelenbe kövült geológiai múlt vulkanikus mementói: a Badacsony, a Gulács, a Csobánc, de felsejlenek a Szent György-hegy és Szigliget ormai is és a Keszthelyi-hegység is elnyúlik a háttérben. A domborulatok mögül bukkan elő a Balaton zöldeskék felülete és végül leghátul Fonyód kettős hegykúpja is halványan előtűnik a víztömeg mögül.
A hegy lábánál apró, szórványos falvak, présházak és tanyák húzódnak. Ez a településszerkezet valószínűleg a Balaton-parttól hátrébb elhelyezkedő, kedvezőtlen lefolyású, vizenyős terület miatt alakulhatott ki.