Csuka telepítés a Balatonba

Csütörtökön kezdte meg a Balatoni Halgazdálkodási Zrt. az előnevelt csukák telepítését a Balatonba és egyes befolyó vizeibe. A munka 3 napot vett igénybe, ez alatt került a vízbe a tervekben szereplő 250.000 db példány.

A telepítések során idén nem támaszkodtak a horgász egyesületek korábban megszokott segítségére a járványhelyzet miatt. Így a munkát a Társaság dolgozói végezték.

Idén is került csuka az északi part nádasainak előterébe, valamint a Hévízi-csatornába, a Nyugati-övcsatornába és a Keleti-Bozót-csatornába is. 

Az említett kötelezettségen felül a Kis-Balatonba is terveznek további 50.000 db előnevelt csukát telepíteni.

Forrás: balatonihal.hu

Kapcsolódó

Elindult az Éljen a Helikon park! kampány – adománykártyákat bocsátanak ki Keszthelyen

Keszthely új közösségi kezdeményezése az országban is egyedülálló: elindult azonline adománykártya-rendszer
Elolvasom

Badacsonyi borok sikere a Vince Gálán

A Szépművészeti Múzeum gyönyörű falai között — immár hagyományosan — megrendezésre került Magyarország egyi
Elolvasom

Emlékeken átívelő belső utazásra hív a veszprémi CODE és Andor Sanderson közös produkciója

Andor Sanderson lemezbemutatója december 12-én és 13-án a veszprémi CODE-ba látogat. A Fragments azonban tö
Elolvasom