Csukás István szobrot avattak Balatonszárszón

Csukás István szobrot avattak Balatonszárszón

A Balatonszárszóhoz több szállal is kötődő Csukás István tiszteletére emeltek mellszobrot a Kossuth-díjas művészről elnevezett színház bejáratánál. Az idén elhunyt író a település díszpolgára is volt.

Krucsainé Herter Anikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kulturális fejlesztésekért és finanszírozásért felelős helyettes államtitkára beszédében úgy fogalmazott: “Az író alig jelent meg a nyilvánosság előtt, mégis, nem akad ember ebben az országban, ezen a nyelvterületen, akinek a neve hallatára ne jelennék meg az arca, a jellegzetes bajusza a kackiás bajuszpödrő mozdulatával, vagy ne azonosítaná nevét valamelyik hősével.”
Emlékeztetett arra, hogy Csukás István, akit leginkább meseíróként ismer a közönség, remek költő is volt.
“Népszerű volt anélkül, hogy ezzel élt, vagy visszaélt volna. Sok szeretetet tudott adni művein keresztül, aminek köszönhetően nagy szeretet övezte” – mondta.

A településen ennek több évtizedes hagyománya van, ami már megnyilvánult a József Attila kultuszban és a közelmúltban átadott “vers utcában”, amelynek nyolc állomásán a magyar irodalom gyöngyszemeit mutatják be – tudósított az MTI.

A Csukás Színházban tartott ünnepi megemlékezésen felszólaltak az írót személyesen ismerők is, művészek olvasták fel alkotásait. A színház bejáratnál elhelyezett, Megyeri János szobrászművész által készített Csukás István-mellszobor leleplezését követően kezdődött meg a Süsü, a sárkány kalandjai című zenés mesejáték a Roxinház előadásában.



Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Kapcsolódó

Lenyűgöző lelet bukkant elő a zalacsányi pálos kolostor ásatásán

Már ötödik éve kutatják az örvényeshegyi kolostort és környékét. - - Megtalálták a zalacsányi pálos ko
Elolvasom

Egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete

Egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal hűlt le a Balaton vize: míg július 18-án 26,6 fokot mértek, szombat re
Elolvasom

Ma is elmarad a Balaton-átúszás

A tervezett új dátum jövő szombat. - - Ezen a hétvégén sem rendezik meg a 44. Lidl Balaton-átúszást -
Elolvasom