Egyedülálló fotót lőtt a viharvadász Fonyód felett

Egyedülálló fotót lőtt a viharvadász Fonyód felett

Hátborzongatóan szép pillanatot kapott el a magyar viharvadász.

Kővári Zsolt természetfelettinek tűnő fotója valójában a természet és az ember együttélésének egy csodálatos pillanatát kapta el. A kivételesen jól sikerült képnek köszönhetően pedig talán még többen megismerik a természetjáró fotós remek fényképeit. Az amatőr fotósnak van már jártassága az úgynevezett viharvadászatban. Kalandvágyó fotósok akkor indulnak fényképezni, amikor minden ember és állat, ha teheti, elbújik az időjárás viszontagságai elől. Fantasztikus képek születnek az égi jelenségek közben, amelyek már a régi korok embereit is megihlették.

Gondoljunk csak a magyar szólás-mondásra: veri az ördög a feleségét. Ezt arra mondták eleink, amikor egyszerre esett az eső és sütött a nap. A fotós technikák és felszerelések fejlődésével egészen kivételes pillanatok is rögzíthetők, ez történt most is.

Kővári Zsolt viharvadász egy fekete peremfelhőt szeretett volna megörökíteni. Maga a fotós így írt a fonyódi Nagyboldogasszony-templom harangtornya felett keletkezett égi jelenségről: 

„Sikerült egy különleges fotót lőnöm. Szombat éjjel 1-kor a Balcsi felett ólálkodott egy szép nagy  fenyegető peremfelhő. A távolodó peremfelhőre a fonyódi templom reflektorai néhány másodpercre rárajzolták a harangtorony árnyékát. Óriási látvány volt.”

Zsolt további gyönyörű fotóit itt tekinthetitek meg:
https://www.instagram.com/kovari_zsolt_hu/

Forrás: foldjaro.hu

Kapcsolódó

24 év után derült ki, hogy szeretőjével ölte meg eltűntnek hitt volt férjét egy ajkai nő

Egy ajkai férfi eltűnését jelentette a testvére 2001 tavaszán. Az akkor 35 éves ember eltűnése miatt az ajk
Elolvasom

Forró por csapódott ki és okozott súlyos sérülést egy ajkai erőmű karbantartása közben

A sérült munkást mentőhelikopter szállította a győri kórház égési osztályára. - - Az előzetes hírekkel
Elolvasom

A Veszprém elleni rangadó alatt lett rosszul, majd meghalt a szegedi kézicsapat vezetője

A szombati mérkőzésen, váratlanul következett be a tragédia. - - Dobozi Iván 37 éve dolgozott a Pick S
Elolvasom