Életet mentettek a veszprémi állatkertben

Életet mentettek a veszprémi állatkertben

A bajba jutott asszony rokonainak gyors reakciója és a mentők szakértelme segített a szorult helyzetben.

Az állatkertbe kérték a mentők gyors segítségét ahhoz a 60 év körüli nőhöz, aki minden előzetes panasz nélkül esett össze a hollóknál – írja az OMSZ Facebook posztja.

Az asszony családja bár nagyon megijedt, azonnal mentőt hívtak, majd a tapasztalt mentésirányító instrukcióit követve megvizsgálták a nőt, aki már nem lélegzett. A telefonon kapott utasítások szerint rögtön megkezdték az újraélesztését, amit perceken belül helyszínre érkező bajtársaink emelt szinten folytattak. Az időben megkezdett mellkasi nyomások végül sikerre vezettek és a beteget stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők.



Forrás: Országos Mentőszolgálat / Facebook
Fotó: Országos Mentőszolgálat / Facebook

Kapcsolódó

A légirendészet is járőrözni fog a Balaton felett a főszezonban

A következő két hónapban a levegőből is óvó tekintetek pásztázzák majd a strandolók biztonságát. - - A
Elolvasom

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben, egy férfi meghalt

Menetrend szerinti autóbusz és személyautó ütközött Csetényben szombat délelőtt, a balesetben a gépkocsi ve
Elolvasom

Maga előtt görgette a lopott olajos hordót egy részeges tolvaj Veszprémben

A veszprémi rendőrök elfogták a menekülő férfit - közölte a police.hu. - - Állampolgári bejelentés érk
Elolvasom