Érdi Mária: Néha a lányoknak nagyobb biztatás kell ahhoz, hogy kipróbáljanak egy sportágat

Kezdetét vette a Női Vitorlázás Hete, ezzel együtt pedig a Steering the Course nevű kampány is. A mozgalom célja, hogy a vitorlássportban versenyszerűen és szabadidős jelleggel résztvevő és közreműködő nőket bemutassa, és megismertesse a világgal, mekkora élmény sikeres női sportolónak lenni – hívja fel a figyelmet a hunsail.hu.

A programsorozatot a Föld északi féltekéjének minden államában, egy időben, 2021. május 21-30. között rendezik meg. Itthon Érdi Mária a kampány egyik arca.

„Nagyon jó kezdeményezésnek tartom, hogy a Magyar Vitorlás Szövetség csatlakozott a Steering the Course nevű kampányhoz. Remélem, hogy sokan megismerkednek a vitorlázással, és sok nőnek teljesebb lesz az élete ezáltal. Úgy gondolom, hogy néha a nőknek, lányoknak nagyobb biztatás kell ahhoz, hogy kipróbáljanak egy sportágat. A Steering the Course pont ezért lehet kézenfekvő…” – mondta Érdi Mária, aki élete második olimpiájára készül.



Kapcsolódó

Új versekre fókuszáló estsorozatot indít a balatongyöröki könyvtár

Új sorozatot indít útjára a balatongyöröki Bertha Bulcsu Művelődési Ház és Könyvtár. A Miért szép? címmel
Elolvasom

Egy kivételével az összes magyar borvidéken megjelent a pusztító szőlővészt

Az aggasztó helyzetről az agrárminiszter számolt be a közösségi oldalán. - - Az ország 22 borvidékéből
Elolvasom

A bántalmazottak kézjelzését mutatta egy nő egy balatonboglári étteremben, a rendőrök elvitték a párját

A pincér vette észre az áldozat jelzését Balatonbogláron - számolt be a police.hu. - - Egy balatonbogl
Elolvasom