Ezek lettek az év kutyabarát helyei a Balatonnál

Ezek lettek az év kutyabarát helyei a Balatonnál

Már 6 éve, hogy kezdetét vette az „Év kutyabarát helye” névre keresztelt társadalmi kampány, amely a kutyabarát életvitel népszerűsítését tűzte a zászlajára. A kezdeményezés nagy népszerűségnek örvend a lelkiismeretes gazdik körében, akik idén is online adhatták le voksaikat a kedvenc helyeikre, melyek közül jócskán kerültek ki balatoni vállalkozások is.

A korábbiaktól eltérő módon idén a szervezők eltörölték a nevezési díjat, ezzel is támogatva a turizmus és vendéglátás szektorban résztvevő helyeket a jelenlegi helyzetre tekintettel.

„Idén komoly megpróbáltatásokon mentek keresztül vendéglátó- és szálláspartnereink, de ahogy a kampány sikere is mutatja: kutyabarát hozzáállásuk töretlen maradt! Örömmel tapasztaltuk, hogy a koronavírus-járvány okozta nehézségek ellenére is sokan ismét megmutatták kutyabarátságukat. Az Év Kutyabarát Helye kampány egyik fő célkitűzése, hogy minden év októberében kiemelten népszerűsítse a kutyás turizmust és életmódot, valamint a felelős kutyatartást. A kampányban közreműködők méltó módon képviselik a kutyabarát filozófiát, büszkék vagyunk minden résztvevőre!” 

– számolt be Sziládi-Kovács Tibor, a kampány projektvezetője.

Az Év Kutyabarát Helye 2020 díjazottjai között szinte minden kategóriában találunk balatoni szolgáltatót. Az étterem kategóriában Kutyabarát Balaton különdíjat nyert az aszófői Nagyi kertje Teaház és Étterem, kávézó kategóriában díjazták a BAB Kávézót Balatonalmádiban, cukrászda kategóriában közönségdíjas lett a balatonlellei Márton cukrászda, szálloda kategóriában az InfoPont különdíját a Bonvital Wellness & Gastro Hotel****superior hévízi szálloda kapta, munkahely kategóriában pedig szintén InfoPont különdíjban részesült a siófoki Tourinform iroda.



Forrás: hirbalaton.hu
Fotó: Pixabay

Kapcsolódó

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Millenniumi Emlékmű, Zalavár

Makovecz Imre az egyetemes magyar építészet megkerülhetetlen alakja. Az általa tervezett épületekről már me
Elolvasom

Ma kezdődik Veszprémben az Utcazene Fesztivál és vele a Food Truck Show

Július 23. és 25. között ismét összeér Veszprém két kedvenc nyári rendezvénye: az Utcazene Fesztivál és a F
Elolvasom

22 galéria érkezik a Füred Art Weekre

A szervezők rekordszámú látogatóra számítanak. - - Értékes műkincsekkel újra Balatonfüredre költözik a
Elolvasom