Halráccsal tartják a kapitális pontyokat a Balatonban

Az eszköz a nagyobb méretű pontyok védelmét szolgálja.

A múlt hétvégén a vízjogi üzemeltetési engedélyüknek megfelelően felépítették a mobil halrácsot a Nyugati-övcsatornán, a Kéthelyi-híd szomszédságában – írja a balatonihal.hu.

A mobil halrácsot csak időszakosan, a nagy testű pontyok vándorlási idejében élesítik, ezen kívül szabadon vándorolhatnak a halak a csatornában. Mivel a rács pálcaköze 7 cm-es, a kisebb halak gond nélkül átjutnak rajta a lezárt időben is. 

A halrács működtetésének legfőbb oka a kapitális balatoni pontyok védelme, amelyek itt továbbhaladva korábban eljuthattak olyan kis csatornákba is, ahol védtelenek voltak a tisztességtelen orvhalászokkal és szigonyozókkal szemben. 

A halrács őrzéséről személyi- és videokamerás védelem gondoskodik.


Kapcsolódó

40. alkalommal rendezik meg a Babod Off Road Fesztivál

A 40. évfordulóhoz méltó módon, minden eddiginél nagyobb formátumban rendezik meg Európa legnagyobb off roa
Elolvasom

Elindult az Éljen a Helikon park! kampány – adománykártyákat bocsátanak ki Keszthelyen

Keszthely új közösségi kezdeményezése az országban is egyedülálló: elindult azonline adománykártya-rendszer
Elolvasom

Badacsonyi borok sikere a Vince Gálán

A Szépművészeti Múzeum gyönyörű falai között — immár hagyományosan — megrendezésre került Magyarország egyi
Elolvasom