Hatodik lett Érdi Mária a párizsi olimpia vitorlásversenyeinek helyszínén

Futamot is nyert, végül hatodik lett Érdi Mária a Coach Regattán. Az ILCA 6 hajóosztályban Érdi a legjobbak ellen versenyzett Marseille-ben. A helyszín egyébként a következő olimpia vitorlás versenyeinek ad majd otthont.

Érdi Mária a ’24-es olimpia vitorlás versenyeinek otthont adó Marseille-ben ült hajóba. A viadal külön érdekessége volt, hogy a rangos mezőnyben mindenki ott volt Marseille-ben, aki számít ebben a hajóosztályban. „A TOP 20-ból mindenki hajóba ült Franciaországban. Jó volt látni, hogy ki hol tart éppen. Ezért is különösen örülök annak, hogy végig az élmezőnyben mentem. Végül hatodikként végeztem” – nyilatkozta az MVM SE sportolója, aki hozzátette: számára Marseille amúgy is kedvenc helyszínnek számít. „2018-ban ott volt a Világkupa-döntő, ahol ezüstérmes lettem. kifejezetten jó pályának számít” – tette hozzá a harmadik olimpiájára készülő vitorlásversenyző.

A kétszeres olimpikon, többszörös korosztályos vb- és Eb-érmes vitorlásversenyző elárulta: a következő edzőtábor Cagliari-ban lesz, ahol amerikaiakkal készül, ezt követően Hollandiában, Hágában ül hajóba, ahol a jövő évi olimpiai kvalifikációs vb tesztversenyét bonyolítják le, majd októberben a texasi vb következik.