Helyére emelték a Bakony két legendás vasúti völgyhídjának felújított acélszerkezetét

Helyére emelték a Bakony két legendás vasúti völgyhídjának felújított acélszerkezetét

A szakaszon jelenleg pótlóbuszok közlekednek, a vágányzár október elején ér véget.

Sikeresen helyére emelték a Győr-Veszprém vasútvonal két völgyhídjának felújított acélszerkezetét. A műveletről a MÁV képeket is feltöltött a Facebook-oldalára.

A Veszprémet Győrrel összekötő 11. számú vasútvonal az ország egyik legszebbike. A Bakonyt keresztülszelő vonal Porva-Csesznek és Vinye közti szakasza ráadásul műszakilag is egyedülálló az országban. A Cuha-patak mély völgyében ugyanis három alagúton és két völgyhídon haladnak át a vonatok – írja a 444.hu.

A MÁV februárban döntött a két völgyhíd és a csatlakozó pályaszakaszok felújításáról. A munkát május végén kezdték el, a viaduktok acélszerkezetét júniusban emelték ki.

A munkálatok miatt Zirc és Veszprém között vágányzárat rendeltek el, az utasokat vonatpótló buszok szállították. A vágányzár október 5-én ér véget, másnaptól újra a teljes vonalon járnak majd a vonatok.


Forrás: 444
Fotó: MÁV / Facebook

Kapcsolódó

Nemzetközi klezmer fesztivált rendeznek Balatonfüreden

Három magyar, valamint egy-egy szlovák, cseh és izraeli zenekar részvételével rendezik meg az I. Magyarorsz
Elolvasom

Átépítik a sümegi bánya területét a villámárvizek elkerülése érdekében

Az átrendezésre a csapadék elvezetése miatt van szükség. - - Az elhagyott murvabánya területének bevon
Elolvasom

Új strand nyitott Balatonfüreden

Az Aranyhíd sétányról megközelíthető terület az önkormányzat tulajdonában áll. - - Május 30-án elkezdő
Elolvasom