Íme, a CIA kémműholdjának felvételei a ’60-as évek Balatonjáról

Íme, a CIA kémműholdjának felvételei a ’60-as évek Balatonjáról

Elérhetővé váltak az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének térképpé szerkesztett képei. A CIA “Corona” nevű műholdja 1960-ban készítette a felvételeket.

A CIA hat évtizeddel ezelőtt végigfotózta az űrből a szocialista Magyarországot, a felvételeket egységes térképi változatát 1995-ig titkosították – tájékoztatott a balatontelevizio.hu.

Az Interspect Kutatócsoport 2016-ban készítette el és a napokban ingyenesen böngészhetővé tette az amerikai hírszerzés, a CIA által az 1960-as években Magyarországról készített kémműhold felvételek egységes térképi változatát.


Kiemelt kép: mapire.eu

Kapcsolódó

Elmaradt a Balaton-átúszás, most hétvégén pótolhatják

Az új időpont valószínűleg szombaton lesz, de a döntést csütörtökön hozzák meg a szervezők. - - A hétv
Elolvasom

A júliusi estéken az Érseki Palota különleges kertjét is felfedezhetik a veszprémi várnegyedbe látogatók

Különleges nyári programokkal várja a látogatókat a veszprémi várnegyed: a vezetett vársétákon a több száz
Elolvasom

Ágyi poloskák miatt kellett átszervezni a veszprémi kórház szülészetének működését

Ágyi poloskák miatt volt szükség átszervezésre a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórházban; a rovarok a
Elolvasom