Jane Goodall érkezik a Pannon Egyetemre

Jane Goodall érkezik a Pannon Egyetemre

A nemzetközileg is rangos esemény a Pannon Egyetem és a Jane Goodall Intézet közös szervezésében jött létre.

Májusban újra Magyarországra látogat dr. Jane Goodall világhírű főemlőskutató, ENSZ-békenagykövet, a csimpánzok életének legismertebb kutatója. Utazásának egyik állomása a Pannon Egyetem lesz. Az intézmény egy programsorozattal készül a természet- és környezetvédő aktivista fogadására – írja a veszpremkukac.hu.

A május 7. és 9. között a Pannon Egyetemen megrendezendő programsorozat kiemelt célja, hogy felhívják a figyelmet a fenntarthatóság felé való mielőbbi tényleges elmozdulás és a társadalmi szemlélet- és attitűdformálás fontosságára.

Az esemény neve HOPE, amelyet a heritage (örökség), obligation (kötelezettség), peace (béke), planet (bolygó), environment (környezet) szavak oldanak fel. Ennek jelentése, egyúttal egy üzenet is: kötelességünk megőrizni a természeti, épített, környezeti és kulturális örökségeinket és óvni környezetünket. A rendezvényt a Pannon Egyetem a Jane Goodall Intézettel együtt szervezi. Összefogásuk szándéka, hogy országos szinten is hírt adjanak a fenntarthatósággal kapcsolatos tevékenységeikről, amelyek a rendezvény után is folytatódnak.

Május 7-én, vasárnap a csimpánzok világáról, etológiai kutatásokról és Jane Goodall kalandos életéről szóló filmek vetítésével egybekötött beszélgetéssel hangolódhatnak az érdeklődők a tudós hétfői érkezésére. Május 8-án érkezik a rendezvényre Jane Goodall. A kutatónak és dr. Gelencsér Andrásnak, a Pannon Egyetem rektorának a plenáris előadásai után bemutatkozik a Jane Goodall Intézet. Az intézet a fennállása óta jelentős környezetvédő szervezetté nőtte ki magát. A Pannon Egyetemen idén meghirdetett Trash Art pályázat nyerteseit is e napon díjazzák. Május 9-én, kedden három szekciós konferenciaprogram keretében érdekes előadásokkal készülnek a szervezők. Az előadások a fenntarthatósági kihívásokra, az ökológiára, a társadalomra és a kutatás-fejlesztés területére fókuszálnak.

Magyarországon 2006-ban Jane Goodall részvételével jött létre a Rügyek és Gyökerek Egyesület, mely akkor elsődleges céljaként a hazai környezeti nevelés megerősítését tűzte ki. Az évek során a szervezet túlnőtte kezdeti célkitűzéseit, és az eddigi munkássága kiegészült afrikai és hazai állatvédelmi, természetvédelmi és humanitárius projektekkel. Többek között útjára indították a Névleges Csimpánz Örökbefogadást, a Passzold vissza, Tesó! kampányt – amely kezdeményezésekben a Pannon Egyetem is részt vesz. Az egyesület életében a 2010-es év fontos mérföldkőként szerepel, ugyanis a Rügyek és Gyökerek Egyesület Jane Goodall Intézet néven folytatta tevékenységét.

A programról részletes információk április közepén jelennek meg a Pannon Egyetem honlapján.


Forrás: veszpremkukac.hu
Fotó: Jane Goodall Institute

Kapcsolódó

Vörös Riviéra címmel jelent meg kötet a Kádár-kor Balatonjáról

Rehák Géza történészt, a könyv szerzőjét a Telex interjúvolta meg a megjelenés kapcsán. - - Az ismert
Elolvasom

Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban

Lovas ökoturisztikai élményközpont épül Nagyvázsonyban a kormány és az Európai Unió 299,8 millió forintos
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Angyalos Boldogasszony kápolna, Káptalanfüred

Káptalanfüred gyakorlatilag Balatonalmádi egyik külvárosaként fogható fel. Neve a veszprémi Székeskáptalanr
Elolvasom