Jó pár balatoni strand megnyit már a pünkösdi hétvégén

Jó pár balatoni strand megnyit már a pünkösdi  hétvégén

Egy hét múlva, a pünkösdi hétvégén nyílik meg a vidéki strandok, fürdők többsége a kornavírus-járvány miatt elrendelt biztonsági előírások betartásával, a fürdőkben egyelőre csak a kültéri medencéket lehet használni.

A balatoni települések közül Balatonalmádiban jövő pénteken, május 29-én nyitnak ki a strandok, Alsóörsön és Csopakon másnapra tervezik a nyitást. Alsóörsön interneten keresztül is lehet majd jegyet váltani és jegyautomatát helyeznek ki, Csopakon a korlátozó intézkedések miatt a belépő árának emelkedését tervezik. Szigligeten is pünkösdkor nyílik meg a strand, nem lesz strandbérlet, itt a belépők árát 25 százalékkal emelték.
Keszthelyen is pünkösdtől lehet fürdeni a balatoni strandokon, mert bár azok kapuit már korábban megnyitották, akkor még csak a sétálók előtt.

A hévízi tófürdő már megnyitott, a zalakarosi és a lenti fürdő május 29-étől várja a vendégeket, ezekben is csak a kültéri medencéket lehet használni.

Forrás: mti.hu

Kapcsolódó

Átadták a Horizont kerékpárosút Bakonybél és Keszthely közötti szakaszát

Átadták a Horizont kerékpáros útvonal második, Bakonybél és Keszthely közötti, 170 kilométeres szakaszát.
Elolvasom

Védett szigligeti öbölben kotornák a medret egy új horgászparadicsom miatt

Az érintett terület a Natura 2000-es besorolás védettsége alatt áll. - - Vitát váltott ki Szigligeten
Elolvasom

Sajátos horgásztechnika: nem volt kapás, ezért leeresztették a tavat Somogyban

A botcsinálta horgászok ellen a barcsi rendőrök eljárást indítottak - számolt be a police.hu. - - Horg
Elolvasom