Jön a 2. Téli Balaton-átúszás

Tihany és Szántód között rendezik majd meg a 2. Téli Balaton-átúszást az előzetes tervek szerint február 19-én – olvasható a balatontelevizio.hu-n.

Bárki nem nevezhet erre a megméretésre, előzetesen bizonyítania kell, hogy bírja a hideget, képes letempózni az 1.2 kilométeres távot a várhatóan jeges, embernek nem való hőmérsékletű Balatonban. Ehhez kvalifikációt rendeztek, két részletben, a Velencei-tavon, Gárdonyban.

Jelenleg úgy tűnik, kilenc bátor magyar és két elszánt szlovák teheti majd próbára képességeit. A magyarok két turnusban úsztak különböző távokat a Velencei-tóban, míg a szlovákok oklevelekkel bizonyítják, hogy nem véletlenül és nem brahiból neveztek.

A várható magyar indulók:
Váradi Gábor: 100m 2:30
Schrezk Caba: 150m 5:10
Czettele Gyoző: 600 m 22:07
Karsai András: 100 m 2:05
Balázs Zen Bíró 100 m 2:17
Orsolya Farkas időmérés nélkül 300 m
Győző Czettele 14:51 400 m
Zoltán Bercsényi 600 m 16:30
Kunfalvi Marianna 600 m 20:08


Kapcsolódó

A balatoni kisvállalkozókat is érintik a világ nagy turisztikai változásai

Számos balatoni vállalkozó is meghallgatta azokat a jó példákat, amelyeket külföldi szakemberek osztottak
Elolvasom

Egy ezresért fenyegetőzött baltával egy tapolcai férfi

A tapolcai nyomozók gyanúsítottként hallgattak ki egy 63 éves férfit - számolt be a police.hu. - - Egy
Elolvasom

Whiskysüveggel próbáltak rabolni Veszprémben

A veszprémi rendőrök elfogták és gyanúsítottként hallgatták ki a kamaszokat - írja a police.hu. - - Fe
Elolvasom