Júniusban lesz jövőre a balatonfüredi SUP-világbajnokság

Júniusban lesz jövőre a balatonfüredi SUP-világbajnokság

A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) kijelölte a jövő évi, magyarországi SUP-világbajnokság pontos időpontját, ezek szerint Balatonfüred június 18-20-án ad majd otthont az eseménynek.

A SUP a Stand Up Paddling angol kifejezés rövidítése, a dinamikusan fejlődő új sportágban a versenyzők egy deszkán állva eveznek a vízen.

Az ICF csütörtöki hírlevele emlékeztet, hogy tavaly, Kínában 40 ország több mint 200 sportolója vett részt a szakági vb-n, a szövetség pedig reméli, hogy a 2021-es, magyarországi mezőny még ennél is népesebb lesz.

“Magyarországot jogosan a világ egyik kajak-kenu nagyhatalmaként tartják számon. A magyar szövetség rendszeresen rendez nagy nemzetközi versenyeket, s ezt a tapasztalatot a SUP-vb-vel kapcsolatban is kamatoztatni fogja” – fogalmazott José Perurena, az ICF elnöke.

A világbajnokságon három osztályban mérkőzhetnek majd meg az indulók nyílt, junior és masters kategóriákban.

Forrás: mti.hu
Fotó: sportfaktor.hu

Kapcsolódó

24 év után derült ki, hogy szeretőjével ölte meg eltűntnek hitt volt férjét egy ajkai nő

Egy ajkai férfi eltűnését jelentette a testvére 2001 tavaszán. Az akkor 35 éves ember eltűnése miatt az ajk
Elolvasom

Forró por csapódott ki és okozott súlyos sérülést egy ajkai erőmű karbantartása közben

A sérült munkást mentőhelikopter szállította a győri kórház égési osztályára. - - Az előzetes hírekkel
Elolvasom

A Veszprém elleni rangadó alatt lett rosszul, majd meghalt a szegedi kézicsapat vezetője

A szombati mérkőzésen, váratlanul következett be a tragédia. - - Dobozi Iván 37 éve dolgozott a Pick S
Elolvasom