Kevesebb balatoni vállalkozásnál talált szabálytalanságot az idén a NAV

A tavalyi szezonban minden hatodik, idén már csak minden hetedik balatoni vállalkozásnál bukkantak szabálytalanságokra a NAV munkatársai a mintegy 4000 ellenőrzés során.

A NAV kiemelte: már évek óta előre jelzi az ellenőrzéseit a honlapján, az Adótraffipax rovatban.

A balatoni akcióban évek óta csökken a mulasztók aránya. Idén az összes ellenőrzésnek csak 14 százaléka zárult megállapítással, 2019-ben ugyanez az arány 25 százalék volt – közölték.

A mintegy 600 mulasztás felénél online pénztágéppel kapcsolatos problémát vagy a nyugtaadás elmulasztását jegyzőkönyvezték a revizorok, 163 vállalkozó nem jelentette be az alkalmazottait, 33 esetben jövedéki szabályokat sértettek a kereskedők.

A visszaeső vállalkozások magasabb, akár milliós bírságra is számíthatnak, mint például az a cég, amely az elmúlt 3 évben ötödik alkalommal mulasztotta el a nyugtaadást – hívta fel a figyelmet a NAV.
Az adóhivatal eddig mintegy 57 millió forint bírságot szabott ki a szabálytalanságok miatt.

A bírság mellett egyéb szankciót is kockáztat, aki vét a szabályok ellen. Két, egyébként megbízható minősítésű vendéglátóhely a nyugtaadás elmulasztása és a be nem jelentett alkalmazottak miatt kikerült a kedvező, kiva szerinti adózásból – jelezte az adóhatóság. A súlyosan mulasztók utólagos adóellenőrzésekre is számíthatnak – hangsúlyozták.




Forrás: MTI

Kapcsolódó

Majális és piknik lesz Balatonfüreden is

Változatos programkínálattal készülnek a szervezők. - - Május 1-jén majális lesz a Kossuth utcán. Külö
Elolvasom

Mesébe illő majális a Tagyon-hegyen

Május első hétvégéjén változatos, egész napos programok várják a kirándulókat a Balaton-felvidék egyik legk
Elolvasom

Gyugyi tolvaj rendőrkézen

A gyanúsított beismerte a bűncselekmény elkövetését - írja a police.hu. - - Április 14-én délelőtt az
Elolvasom