Kiöntött a Balaton Füreden, több üzletet is elárasztott a víz a strandon

Kiöntött a Balaton Füreden, több üzletet is elárasztott a víz a strandon

Nem unatkoztak a balatonfüredi tűzoltók az elmúlt napokban.

Az erős déli szél miatt csütörtökön kiöntött a Balaton, a víz a Tagore sétány és a strand több üzletét is elárasztotta. A Balatonfüredi Önkormányzati Tűzoltóság szivattyúkkal és homokzsákokkal próbálta megállítani a vízáramlást – írja a Telex.

A helyzetről Bóka István, Balatonfüred polgármestere is beszámolt az oldalán, azt írta, a balatonfüredi tűzoltók a város településüzemeltetési cégének munkatársaival megkezdték a szükséges intézkedéseket, és folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintettekkel.

Pénteken is akadt dolga a város tűzoltóinak, ekkor egy anyuka ragadt kint a harmadik emeleti lakása erkélyén, míg másfél éves gyereke a szobában volt. „Kihúzós létrával feljutottunk a 2. emeletig, onnan pedig egy kisebbel a 3. erkélyre. Az erkélyajtót sikerült károkozás nélkül kinyitni. Az ijedtségen kívül senkinek sem esett baja” – jelentették a tűzoltók


Forrás: Telex
Fotó: Balatonfüredi Önkormányzati Tűzoltóság / Facebook

Kapcsolódó

Franco Nero Veszprémbe érkezik

A világsztárt május 20-án látja vendégül a Veszprémi Petőfi Színház. - - Átható kék tekintet, amely el
Elolvasom

Újabb fejlesztéseket eszközölnek a balatoni vasútállomásokon

A következő szakaszba lép a Balaton vasúti infrastruktúrájának modernizációja. - - A projektek célja,
Elolvasom

60 százalékkal élénkült a balatoni kerékpáros turizmus

A növekedő tendencia már évek óta megfigyelhető, ám annak mostani mértéke még a szakembereket is meglepte.
Elolvasom