Magasan áll a Balaton az erős szél miatt

Tizenkét nappal ezelőtt kezdték meg a vízeresztést a Balatonból a Sió-zsilipen keresztül, de a vízállás továbbra is meghaladja az ilyenkor aktuális üzemi vízszint-maximumot – a vizugy.hu adatai szerint.

A szél a hétvégén komoly vízkiöntéseket okozott a tó nyugati felében, Keszthelyen 144 centiméteres vízállást is rögzített az automata. 

A Sión, ahol zajlik a zsilip átépítése, február eleje óta csak csekély intenzitással – 12,8 köbméter/másodperc sebességgel – zajlik már a vízeresztés, miközben a befolyókon és a csapadékkal érkező utánpótlás miatt semmit nem csökken a tó átlagos vízállása.

A hétvégén Keszthelyen volt a legmagasabb a vízállás, de Balatonmáriafürdőn is magas, 141 centiméteres vízszintet mértek. (Ez a siófoki vízmércéhez viszonyított adat, nem vízmélységet jelent.)

A tó üzemi vízszint-maximuma ebben az időszakban 110 centiméter.


Forrás: hirbalaton.hu

Kapcsolódó

Fejszével akarta behajtani az ötezrest egy somogyi férfi

A Kaposvári Járási Ügyészség önbíráskodás bűntettének kísérlete miatt emelt vádat azzal a fiatal férfival s
Elolvasom

Meglopta, sikkasztott tőle és zsarolta is volt feleségét egy somogyi férfi

A Kaposvári Járási Ügyészség Barcsi Kirendeltsége vádat azzal a férfival szemben, aki - a vád szerint - ko
Elolvasom

Adathalász oldallal csaltak ki pénzt egy gyanútlan veszprémi lakosból

Európai körözés alapján fogták el a 30 éves férfit a lengyel hatóságok - írja a police.hu. - - Egy ves
Elolvasom