Mázsányi olajbogyót szüreteltek a Balatonnál

Egyesek szerint ez akár már a klímaváltozás egyik kézzelfogható jelének is tekinthető.

Török Csaba borász a szőlő mellett évek óta kísérletezik olajfákkal. Idén ötven fájáról száz kiló termést takarított be úgy, hogy egy augusztusi jégverés elvitte a termés negyven százalékát – írja a nepszava.hu.

A fiatal és idősebb fák között egy legalább háromszáz éves is áll a birtokon, kézzel szüretelve négy órába telt a termés leszedése.

A bogyókat Csaba szüret után azonnal Szlovéniába vitte, ahol egy olívamalomban olajat sajtolnak belőle – tájékoztatott a lap.


Forrás: nepszava.hu

Kapcsolódó

Saját tükörképükre támadó madarakra figyelmeztet az MME

A költési időszak kezdetével ismét megjelentek az épületek ablakait és az autók visszapillantó tükreit tám
Elolvasom

Dílerek kezén kattant a bilincs Veszprémben

A rendőrök kezdeményezték egy pár letartóztatását - írja a police.hu. - - A rendőrök március 8-án kora
Elolvasom

Adóellenőrt fenyegetett, lecsaptak a veszprémi kopók

Őrizetben egy Fejér vármegyei férfi - adta közre a police.hu. - - A NAV Veszprém Vármegyei Adó- és Vám
Elolvasom