Medvebőrrel kereskedők buktak le Sümegen

Medvebőrrel kereskedők buktak le Sümegen

Medvebőrrel kereskedő férfiak ellen emelt vádat a Tapolcai Járási Ügyészség. Az ügy vádlottja egy budapesti és két sümegi férfi, akiket természetkárosítás miatt vontak felelősségre.


A barna medve fokozottan védett, ezért az adásvétele nem engedélyezett, és ez vonatkozik az elpusztult állatra, bármelyik részére, valamint a belőle készült termékre, készítményre is.

A medvebőrt az egyik sümegi férfi vásárolta meg 2019 és 2020 fordulóján 400 euróért, majd röviddel ezután ugyanennyiért eladta a budapesti vádlottnak. Tavaly ősszel pedig – a fővárosi tulajdonos kérésére – a másik sümegi vádlott a preparátumot az interneten megpróbálta eladni.

A rendőrség a medvebőrt lefoglalta, a kormányhivatal pedig az elkobzásáról rendelkezett, és megállapította, hogy a magyar állam tulajdonába kerül.

Az ügyészség – tárgyalás mellőzésével – az elkövetők próbára bocsátását indítványozta – áll a közleményben.


Forrás: MTI
Fotó: Pexels

Kapcsolódó

A Balaton Park Circuit készen áll a MotoGP-re és a World Superbike-ra

A Balaton Park Circuit készen áll arra, hogy fogadja a gyorsasági motorsport két csúcskategóriájának verse
Elolvasom

Bakancslistás helyek a Balaton körül – Szent Anna-kápolna, Veszprém

Veszprém belvárosának szinte minden apró szegletéből csak úgy pulzál a történelem. Nincs ez másként a várfa
Elolvasom

Bezár a legendás Badacsonyi étterem, a háttérben triviális ok áll

A Kisfaludy-ház legénysége érzelmes búcsúposztot tett közzé a bezárás okairól és körülményeiről. - - H
Elolvasom