Megéri webshopot bérelni, vagy jobb létrehozni egy saját online áruházat?

Megéri webshopot bérelni, vagy jobb létrehozni egy saját online áruházat?

Manapság sok szempontból praktikusabb online, sem mint fizikai áruházat létrehozni. Az egyik legfontosabb szempont, hogy sokkal nagyobb lehet az ügyfélköröd, ha így döntesz. Egy webshopból ugyanis bárki leadhat rendelést az ország bármely pontjáról, ráadásul a vevők többnyire hajlandóak kifizetni a szállítás költségét, úgyhogy ezzel sincs gond. Nagy előnye még az e-kereskedelemnek, hogy egy online áruházat éjszakára sem kell bezárni.

Mik a lehetőségek?

Aki belevág az e-kereskedelembe, annak több opciója is van, hogy webshopot indítson. Az egyik lehetőség, ha az ember a bérelhető megoldások közül válogat. Van, aki úgy dönt, hogy üzletét kizárólag a Facebook felületén működteti. Megint mások saját, egyedi virtuális üzletet építenek vagy építtetnek.

Számba kell venni, hogy mik az egyes opciók előnyei, hátrányai. Érdemes összeírni tételesen, hogy mire lesz szükség az egyik, másik, illetve harmadik opció esetében.

Ha nem csak közösségi oldalban gondolkodunk, akkor a weboldalhoz kell domain, de érdemes akkor már rögtön tárhelyet is vásárolni a Sybelltől. Célszerű kiszámolni, hogy mennyibe kerül éves szinten egy webshop bérlése, és összehasonlítani néhány ajánlattal egyedi webáruház kialakítására, már amennyiben azt nem mi magunk szeretnénk létrehozni.

Csak a Facebookra nem érdemes építeni

Túlságosan kiszolgáltatott helyzetbe lehet kerülni, ha az e-kereskedelmet kizárólag a Facebookon próbáljuk megoldani. Eleve kizárjuk azokat, akik nem rendelkeznek Facebook profillal. A fizetés és a számlázás is sokkal bonyolultabb ily módon, ezért megéri inkább weboldalban gondolkodni.

Kézenfekvő megoldásnak tűnik egy webshop bérlése

Valóban az? Számos olyan szolgáltató van jelen a piacon, amelyek úgymond “kulcsrakész” webshopot kínálnak. Ezt a megoldást olyanoknak találták ki, akik nem értenek a programozáshoz, és nem is szeretnének megbízni ilyesmivel senkit.

Az a gondolat végtére is racionálisnak tűnik, hogy minek feltalálni újból a kereket. A bérelhető webshopok részben személyre szabhatóak, egyszerű fizetési és számlázási lehetőséget kínálnak. Ez mind igaz, ám van azért néhány probléma a bérléssel.

Az egyik fő bökkenő az, hogy a testreszabhatóságuk erősen korlátozott. Aki szeretne kitűnni a tömegből, annak ily módon igen nehéz, szinte lehetetlen dolga lesz. Fontos megjegyezni azt is, hogy a korlátlan termékfeltöltés és más szolgáltatások plusz pénzbe kerülnek, a folyamatosan fizetendő havi díjon felül.

Hosszú távon az egyedi fejlesztés a megoldás

Míg egy webáruház bérlése esetén minden hónapban van egy alapköltség, addig egy egyedileg fejlesztett webshopért egyszer kell fizetni. Ez ugyan egy nagyobb összeg, ám ha valaki hosszabb távban gondolkodik, akkor előbb-utóbb behozza az árát az egyedi fejlesztés.

Akinek van elég ideje, energiája és elszántsága, az maga is létrehozhat egy webshopot egy CMS segítségével. A WordPress esetében a WooCommerce plugin telepítésével webprogramozói tudás nélkül is lehet egyedi webshopot építeni.

Kapcsolódó

Tavaszi megújulás: friss színek, új lábbelik és végtelen kényelem

Ahogy közeledik a tavasz, a természet színei újjáélednek, a napfény egyre melegebbé válik, és mi is szívese
Elolvasom

Mindennek a kulcsa a megfelelő kommunikáció

Amikor év vége van, akkor több szempontból is elérkezik az elszámolás és az értékelés ideje. Ekkor a munkav
Elolvasom

A minőségirányítás szerepe az iparban

A minőségirányítás minden ipari területen, így az autóiparban is kiemelt jelentőséggel bír. A fő feladata b
Elolvasom