Megnyílt a 45. Utazás kiállítás és 31. Budapest Boat Show

Megnyílt a 45. Utazás kiállítás és 31. Budapest Boat Show

Megnyílt a 45. Utazás kiállítás és 31. Budapest Boat Show a Hungexpo Budapest Kiállítási és Kongresszusi Központban csütörtökön; a megnyitón a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány elnöke hangsúlyozta, hogy bár a világ újabb és újabb kihívásokkal szembesül, az idegenforgalom a nehézségek közepette is a béke iparága.

 Princzinger Péter emlékeztetett, az előző kiállítás idején még senki nem tudhatta, hogy a világszintű bizonytalanságok egy év elteltével sem tűnnek el. Ennek ellenére vannak biztató eredmények: az elnök a kiállítás belföldi díszvendége, a BalatonBIKE365 képviselőjeként kiemelte, hogy a Balatonnál már csaknem 9 millió vendégéjszakát töltöttek el 2022-ben, a térség vendégforgalma tehát visszatért a járvány előtti szintre.
    

Hangsúlyozta azt is, hogy a tó és környéke ma már nem csupán nyári fürdőhely, egész évben rendkívül sokszínű gasztronómiai kínálattal, színvonalas szálláshelyekkel, fejlett kerékpáros infrastruktúrával várja az utazókat.     A kulturális díszvendég idén a Liget Budapest Projekt, amely Gyorgyevics Benedek vezérigazgató szerint olyan különlegessége lehet a magyar fővárosnak, amelyért a világ távoli részeiről is érdemes lesz ideutazni. Régi adósság volt már olyan látványosságokat létrehozni, amelyek évtizedekre, vagy annál tovább is meghatározzák a település arculatát – utalt a Liget Projekt vezetője a nemrég befejeződött, illetve a hamarosan elkezdődő állami fejlesztésekre.     A megnyitón Madagaszkár turisztikai minisztere, Randriamandranto Joël a minőség és a fenntarthatóság elismerésének nevezte, hogy országa lett a 45. Utazás kiállítás külföldi díszvendége. A szigetország rendkívüli látványosságokkal és sokszínű idegenforgalmi kínálattal várja a vendégeket, Magyarországhoz pedig különleges kapcsolat fűzi, hiszen a híres utazó, Benyovszky Móric fontos szerepet játszott a 18. századi Madagaszkáron, emlékét utcanevek őrzik a mai napig – tette hozzá.     A kiállítás igazgatója arról beszélt, hogy az utazás jelentősége az internet korában sem csökkent. A rendezvény elmúlt 45 éve során legfeljebb annyi változott, hogy felértékelődött az aktív turizmus, így ma már nem az országhatárok, hanem a személyes teljesítmény határainak átlépése az igazi kihívás – tette hozzá Tihanyi Klára.  
    

A 45. Utazás kiállításon és a vele egy időben rendezett 31. Budapest Boat Show-n harminc ország száz kiállítója várja az érdeklődőket február 23-26. között a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.

Forrás: mti.hu
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Kapcsolódó

Boldoggá avatták Bódi Mária Magdolna vértanút Veszprémben

Szüzet emelt szombaton oltárra az egyház, Bódi Mária Magdolna szűz és vértanú 24 éves sem volt, amikor élet
Elolvasom

Több Veszprém vármegyei településen szalmonellás volt az ivóvíz

Újabb településeken vált szükségessé az ivóvíz forralása a fogyasztáshoz - írta a Veszprém Vármegyei Kormán
Elolvasom

Megkezdődött a szarvasbőgés időszaka, óvatosságra figyelmeztet a Bakonyerdő Zrt.

Arra kérik a túrázókat, hogy, ha lehet csak 9 és 16 óra között tartózkodjanak az érintett területeken. - -
Elolvasom