Megújult a révfülöpi mentési pont

Átadásra került a megújult révfülöpi mentési pont kedden, ami immár 24 órás szolgálatra is alkalmas.

Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter közölte: a beruházással még biztonságosabbá vált a Balaton északnyugati medencéje a nyaralók és az ott lakók számára.

Kondor Géza, Révfülöp független polgármestere elmondta, hogy a mentőponttal szomszédos területen egy mentőállomás létrehozását tervezik, a tervek már készülnek, amint lesz rá anyagi forrás megindulhat az építkezés.

Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat Főigazgatója elmondta: Veszprém vármegyében 11 mentőállomás évente 50 ezer esetet orvosol, Révfülöpről havonta 100-150 esethez hívják a mentősöket, országosan 33 új mentőegység állt szolgálatba az elmúlt hetekben.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Traktortolvajt fogtak a rendőrök Somogyban

Több járműre is rápróbált a 35 éves férfi, végül egy traktorral hajtott el Bőszénfáról - írja a police.hu.
Elolvasom

Szakemberek szerint a jelenlegi balatoni tóhasználat kockázatokat hordoz

A Balaton szektorokon átnyúló cselekvést igényel, a jelenlegi menedzsment és tóhasználat folytatása fenntar
Elolvasom

Nincs a Balatonban szemmel látható algatömeg a BLKI szerint

Annak ellenére, hogy jelenleg nem tapasztalható a Balatonban szemmel látható algatömeg kialakulása, a Keszt
Elolvasom