Mérgezett kolbásszal ölte a macskákat egy férfi a Balatonnál

Gyomirtóval megmérgezett élelmiszereket tett ki az állatoknak – számolt be a police.hu.

Macskapusztulásokról érkezett bejelentés az egyik Balaton-parti településről február 26-án a rendőrségre. A segítséget kérő férfi elmondta, hogy pár éve egyik macskájukat – hosszas szenvedése után – el kellett altatni, mert olyan élelmiszert evett, ami vegyszerrel volt átitatva. Az elmúlt év végén is így jártak, amikor macskájukon mérgezés tüneteit vették észre. Már a negyedik házi kedvencüket veszítették el hasonló módon, amikor kiderült, hogy a szomszéd telektulajdonos gyomirtóval lelocsolt kolbászokat helyezett el a kertben.

A rendőrök még aznap előállították az 58 éves balatonfüredi férfit, majd kihallgatták. Állatkínzás miatt folyik ellene nyomozás.


Forrás: police.hu

Kapcsolódó

Somogyi orvvadászok rendőrkézen

A Barcsi Rendőrkapitányság nyomozói a Terrorelhárítási Központ munkatársainak segítségével június 18-án elf
Elolvasom

Egy napig ingyen használhatják az Annagora Aquaparkot a balatonfürediek

A város lakóinak szombaton díjmentes lesz a belépés. - - Június 27-én, szombaton ingyenes nyílt napot
Elolvasom

Csatornába szorult kismacskát mentettek a Tűzoltók Révfülöpön

A sikeres mentésről a Facebook oldalukon tudósítottak a Katasztrófavédelem munkatársai. - - A badacso
Elolvasom