Mielőtt bármilyen beavatkozást végezhetnének el egy személyen, azelőtt át kell esnie pár vizsgálaton. Ezeknek egy része kortól függő lesz, de mindenkinek kötelező egy EKG, labor, mellkasröntgen, mammográfia (40 éves kor alatt az ultrahang is elegendő), illetve jelenleg egy PCR teszt is. Krónikus betegeknél, rendszeres gyógyszerszedőknél, illetve olyan személyeknél, akik már csináltattak valamilyen plasztikai műtétet magukon, legtöbbször még pár fajta vizsgálatot el szoktak rendelni.
Ezek a vizsgálatok teljesen rutinszerűek, nem szükséges miattuk aggódni.
A nők nagyrésze pontos elvárásokkal válallja el a plasztikai műtétet. Egy teljesen tiszta kép szokott lenni a fejükben arról, hogy egész pontosan hogyan is szeretnének kinézni egy ilyen beavatkozás után. Ez remek hozzáállás és az orvosok ténylegesen mindent megtesznek, viszont számítani lehet némi eltérésre.
Egy mellnagyobbítás nem csak a méretet növelheti, hanem feszesíthet és a formán is alakíthat. Pontosan ezért ezeket is érdemes figyelembe venni, ha valaki ilyen műtétre vállalkozik.
Azonban a mell megnövelése plusz súllyal is jár, ami hosszútávon változtathat egy személy anatómiáján. A sebészek ezt is figyelembe veszik, viszont elő szokott fordulni pár dolog, amivel nem lehet számolni. Ilyen például a korai elmozdulás, illetve az izmok sérülése.
Sokaknak nyújtott már hasznos információkat Dr. Falus György plasztikai sebész részletes útmutatója.
Magát a műtétet megcsináltatni még nem annyira vészes, viszont az utána következő hónapok azok, amik eldöntik a tényleges kimenetelét. A beavatkozás utáni 6 hónap kritikus a gyógyuláshoz, úgyhogy az ilyenkorra kiadott utasításokat teljes mértékben be kell tartani, ilyenkor nem lehet kis utcákat keresni.
A beavatkozás után nagyjából 2 hónapig az operált terület és a környezete ödémás, duzzadt, ami fokozatosan csökken, azonban ezidő alatt nem lehet sport tevékenységet végezni. Ennek a teljes megnyugvása még több hónapot igényel. Eddig a két hónapig áztatni sem lehet a sebet, úgyhogy a strandolást, de még a habfürdőket is elfelejthetjük. Ezek nagyon könnyen kárt okozhatnak a seben és ezáltal rosszabbul fognak gyógyulni. Az első 3 hónapban pedig mindenképpen háton kell feküdni, mivel az implantátum tokja nem elég erős még. Emellett az első 6 hónapban limitálni kell a seb UV fénynek való kitettségét is, mivel az deformálhatja a heget, sötétebbé teheti a kelleténél, ami miatt feltűnőbb is lesz.