Nagyszabású közlekedésfejlesztés a Művészetek Völgye településein

Összesen mintegy 4200 négyzetméter belterületi út újult meg és 3,2 kilométernyi járdaszakasz került kialakításra azon fejlesztés során, amely a Művészetek Völgye területén és annak vonzáskörzetében hivatott tökéletesíteni a kerékpáros közlekedés feltételeit több mint 270 millió forintos uniós támogatásból – adta közre a nagyvázsonyi polgármester.

Fábry Szabolcs, a beruházás konzorciumvezetője elmondta, hogy a fejlesztés Nagyvázsonyt, Monostorapátit, Kapolcsot, Pulát és Vigántpetendet érintette.

Nagyvázsonyban gyalogátkelőhelyeket, forgalomlassító szigeteket, elektronikus sebességkorlátozó táblákat helyeztek el. Monostorapátiban megújult a járda, a buszmegálló és forgalomlassító szigetet helyeztek el.

Kapolcson felújították a buszmegállót és a járdát, Pulán megújult a buszmegálló, biztonságosabbá vált a gyalogos- és a kerékpáros közlekedés, Vigántpetenden a buszmegállót újították fel.


Forrás: MTI

Kapcsolódó

Töltsd le! – Életeket menthet az ingyenes balatoni segélyhívó app

A segélyhívás az év minden napján ingyenes. - - „A BalatonHelp életeket ment – szó szerint. A leggyor
Elolvasom

Megnyílt a Sandorella Művészudvar Zamárdiban

A Balaton-parti kulturális helyszín augusztus 23-ig változatos programokat kínál a mediterrán hangulatú ke
Elolvasom

Biztonsági őrszolgálat létesült Tapolcán

A döntést korábbi atrocitások sora eredményezte. - - Rendkívüli bizottsági, majd testületi ülést tarto
Elolvasom