Nemzetközi Pétanque fesztivált szerveztek Keszthelyen

Immár másodszorra került megrendezésre a Balaton Pétanque Fesztivál, melynek egyik állomásaként ezúttal is a Helikon Kastélymúzeum parkja szolgált – írja a tvkeszthely.hu.

Magyarország legnagyobb pétanque eseményére nemcsak a hazai versenyzők érkeztek, több külföldi játékos vett részt rajta, többen közülük régóta űzik ezt a francia sportot. A nemzetközi versenyen 23 országból triplett és duplett kategóriában mérettettek meg a sportolók. 3 olyan ország érkezett ebben az évben, akik először érkeztek hazánkba. A viadal Szigligeten és Keszthelyen játszódott. A pétanque bár a ’80-as évekbe érkezett Magyarországra, az elmúlt években vált népszerűbbé, egyre több amatőr, diákolimpiai és bajnoki viadalt szerveznek.


Kapcsolódó

Jön a II. Utcazene Kavalkád Siófokon

Az ingyenes rendezvényt szombaton tartják Siófok több helyszínén. - - Ismét zenével telnek meg Siófok
Elolvasom

Pódiumbeszélgetés Szántó Áron “A Küszöb” című regényéről a Veszprémi Ünnepi Könyvhéten

A szerzővel Kilián László beszélget csütörtökön, 16 órakor az Auer Lipót sétányon. - - Forrás: Líra Kö
Elolvasom

Új irodalmi verseny indul középiskolások számára

Várja a jelentkezőket az Aposztróf – Esterházy Irodalmi Verseny, amely a 9.–11. évfolyamos középiskolás diá
Elolvasom